Nostaljik fotoğraflar kitaplaştırıldı

Çorum Belediyesi ilimiz kültür hayatına önemli eser daha kazandırdı. Çorum Belediyesi Kent Arşivi Görevlisi İrfan Yiğit tarafından hazırlanan “Nostalji Çorum Fotoğrafları Albümü” eseri Çorum Belediyesi tarafından yayınlandı.

Güncel 13.02.2015, 10:59 13.02.2015, 11:01
963
Nostaljik fotoğraflar kitaplaştırıldı
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyenin kentin tarihi dokusuna, kültür ve sanat hayatına olan katkılarının devam ettiğine dikkat çekerek ilimizin yazılı, görsel belleği niteliğinde olan Kent Arşivi ve bu eserlerin gelecek nesillere miras olarak kalması açısından önemli olduğunu belirtti.
İlimizin geçmişten gelen kayıtları olan siyah-beyaz fotoğrafları korumak ve paylaşmak gerektiğini söyleyen Külcü, Çorum’un tarihine olan koruma duyarlılığına sahip hemşerilerimiz tarafından saklanan ve bugünlere kadar ulaşan siyah-beyaz fotoğrafların Kent Arşivi arşivlendiğini, bugüne kadar 160’a yakın aileden toplanan fotoğrafların araştırmacıların hizmetine sunulduğunu vurguladı.
Külcü: “Daha önce üç albüm olarak yayınlanan bu eserlerin devamı niteliğindeki “Nostalji Çorum Fotoğrafları” albümünü kentin kültür ve sanat hayatına kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eserlerin devamının gelmesi ve kent belleğinin oluşturulmaya devam etmesi açısından bu tarz fotoğraflara sahip hemşerilerimizin Kent Arşivimiz ile bu dokümanları paylaşması kentlilik bilinci açısından çok önemlidir. Dijital ortama aktarıldıktan sonra sahiplerine geri verilen bu fotoğraf ya da belgeler yeni yayınların ortaya çıkmasında kaynak niteliği taşımaktadır. Kentimizin kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan herkes gibi bu eserin hazırlanmasında emeği geçen Kent Arşivi Görevlimiz İrfan Yiğit’e teşekkür ediyorum” dedi.
Esere ulaşmak isteyenler Turgut Özal İş Merkezi 4. Katta yer alan Kent Arşivinden temin edebilirler” dedi.


(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@