15 Mart 2014 Cumartesi 02:36
Nikah Sarayı bugün açılıyor

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Nikah Sarayı’nın açılışı bugün gerçekleştirilecek. Yunus Emre Parkı içerisinde eski askeri gazino yanında yaptırılan Nikah Sarayı’nın açılışı, 25 genç çiftin nikahına da sahne olacak.

Gelişen, büyüyen ve ihtiyaçları sürekli olarak artan Çorum’da yeni bir Nikah Sarayı yapılmasının zorunlu olduğunu görerek projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mevcut nikah salonuna zaman zaman nikah kıymaya gittiğini ve her gittiğinde de bir Belediye Başkanı olarak hicap duyduğunu söyledi.

Önceki nikah salonunun Çorum’un vizyonuna uymadığını vurgulayan Başkan Külcü, “Artık gençlerimiz en mutlu anlarına bu modern Nikah Sarayı’nda şahitlik edecekleri. Hayatlarını birleştirecekler. Evliliğe bu modern Nikah Sarayı’nda ilk adımlarını atacaklar” dedi.

Nikah Sarayı’nın açılışını kendilerine müracaat eden 25 çiftin nikahını aynı anda kıyarak yapacaklarını kaydeden Başkan Külcü, “25 gencimizin nikahını kıyarak yeni Nikah Sarayımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Yeni evlenecek çiftlerimize evlilik hediyesi olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, yatak odası takımı, oturma odası takımı, gelinlik ve damatlık hediye edeceğiz. Hem Belediye olarak bizim hem de evlenecek gençlerimizin bu mutlu gününde tüm hemşehrilerimizi açılışa bekliyoruz” diye konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)


Son Güncelleme: 15.03.2014 02:37