13 Şubat 2014 Perşembe 22:23
NFK Gençlik Merkezi’nden “anne-baba hakkı” konferansı
İl vaizesi Fatma Nur Erdem’in konuşmacı olarak katıldığı konferansa kadınların ilgisi yoğun oldu.

Kul hakları içinde en mühim olanının ana-baba hakkı olduğunu söyleyen Fatma Nur Erdem, “Allah ve resulüne itaatten sonra ana-babaya itaat gelir. Çünkü anne ve babalarımız varlık sebebimiz ve veli-nimetimizdir. Maddî ve manevi hayatımızı inşa eden müstesna fazilet abideleridir. Bir anne yüreği ve kucağı, çocuk terbiyesinin yapıldığı muhteşem bir eğitim hanedir. Aile yuvası, çocuğun istikbalini şekillendiren ilk eğitim müessesesidir” dedi.

Anne ve babaların evlâtları üzerindeki haklarının sayılamayacak kadar çok olduğunu ifade eden İl vaizesi Fatma Nur Erdem, “Bizler anne ve baba olarak Kur’an ve sünnet ile taltif edilmiş bir hakka sahipsek bunun yanında evlatlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı da unutmamamız gerekiyor. Bizler, çocuklarımızdan saygı görmek istiyorsak evlatlarımızı da bu çerçevede yetiştirmemiz gerekiyor. Ailede gönül, değer, teşekkür, dua, özür ve sükut dilini işler hale getirirsek ailemizde rahmet olur” dedi.

Konferansa katılan kadınlara NFK Gençlik Merkezi’ni gezdiren merkez müdürü Cihat Nakaş, İl Müftülüğü ile yaptıkları çalışma neticesinde bir takım konferanslar düzenleyeceklerini ve bu konferansların dördüncüsünü yaptıklarını söyledi.

Konferansa katılar hanımlar da böylesine güzel bir merkezi Çorum’a kazandırdığı için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti. Konferans sonunda ayrıca hanımlara çeşitli hediyeler verildi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 13.02.2014 22:23