Nevzat Veldet: “Emekçiler birleşik mücadele yapmalı”

Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, Türkiye’nin son derece zor bir süreçten geçtiğini belirterek, bu süreçte ekonomik ve siyasi krizin giderek derinleştiğini ileri sürdü.

Güncel 09.02.2014, 21:39 09.02.2014, 21:42
832
Nevzat Veldet: “Emekçiler birleşik mücadele yapmalı”
Ülkenin içinde bulunduğu bu zor süreçte emeğiyle geçinenlerin yaşamının her geçen gün zorlaştığını, işçiyi, köylüyü esnafı ve memuru ciddi anlamda bir gelecek kaygısının sardığını ifade eden Veldet, “Ülkemizin bu gün içenden geçtiği dönemde bütün emekçilerin birlikte mücadele etmesinin zorunluluğu ortaya çıkıyor. Bütün emekçilerin yan yana, omuz omuza gelerek birleşik örgütlü mücadelesiyle bu kötü gidişata dur diyebiliriz” diye konuştu.

Sendika olarak ekmek mücadelesinin yanında demokrasi mücadelesi de verdiklerini bildiren Veldet, kamu emekçilerinin 24 yıldır bedeller ödeyerek sürdürdüğü sendikal haklar ve özgürlükler mücadelesinin sadece kendisi için bir mücadele olmadığını, bu mücadelenin aynı zamanda yaşanılası ve gelecek kaygısı güdülmeyen bir ülke oluşturma mücadelesi olduğunu vurguladı.

Bu mücadelenin aynı zamanda demokratikleşme mücadelesi olduğunu, emekçileri sömürülmeyen, geceleri at yatılmayan bir ülkeye olan özlemin mücadelesi olduğunu anlatan Veldet, “Bütün emekçilerin yan yana omuz omuza gelerek birleşik örgütlü mücadelesiyle bu kötü gidişata dur diyebiliriz. Ekonomik mücadele demokratik mücadele ile içi içe gelişmediği sürece kalıcı olamazlar. Bugün kamu emekçileri olarak önümüzde iki yol var. Ya işimize, güvencemize göz koyanlara karşı geleceğimize sahip çıkmak için örgütlü mücadeleyi yükselteceğiz, ya da güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın gönüllü kulları olacağız.

Biz tercihimizi birinci yoldan yana kullanan, kamu emekçileri örgütlü olarak mücadeleyi yükseltmeye kararlıyız. Aydınlık Türkiye’ye ulaşmak için her zamankinden daha çok birlik, beraberliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır. Özgür ve demokratik bir ülkede eşit, kardeşçe ve farklılıklarımızla bir arada yaşayacağımız geleceği bu günden kuralım.

Sokaklarında kardeşlik türküsü söylenen, emeğin hakkının, insanlık onurunun en temel değerler olarak görüldüğü bir Türkiye bizlerin ellerindedir. Yolumuz açık ve aydınlıktır. Çünkü bu ülkenin emekçileri, ülkenin gerçek sahipleri özgür, eşitlikçi, barışçı ve demokratik bir Türkiye yaratmaya kararlıdır” dedi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
17°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@