“Nevruz, neşe ve sevinçle karşılayanlar için bayram”

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Necati Gül, Türkiye’de, Türkistan’da, Balkanlarda, İran’da ve Türk Milleti’nin yaşadığı bütün coğrafyalarda bir Nevruzun daha idrak edildiğini belirterek, Türk Dünyası’nın her tarafında Nevruz ateşlerinin yakılacağını ve Nevruz aşı yapılacağını kaydetti. Gül, Yüreklerin yeni bir baharın, tomurcuklanan çiçeklerin, doğan kuzuların, yeni bir başlangıcın, canlanışın neşesiyle dolacağını vurguladı.

Güncel 20.03.2017, 20:06
659
“Nevruz, neşe ve sevinçle karşılayanlar için bayram”

Baharın gelişini simgelemesinin yanı sıra Türk tarihinde kullanılan pek çok takvimin başlangıcını oluşturan Nevruzun aynı zamanda Türklerin Ergenekon’dan çıkışının da yıldönümü olarak pek çok Türk coğrafyasında kutlanacağını belirten Gül, “Bu güzelliği kanla kirletenler, kin ve öfke kusanlar, neşemizi kedere boğmak isteyenler hüsrana uğrayacaklar, kendi ihanetlerinin altında kalacaklardır. Bu bayram, Nevruz’u bir neşe ve sevinç kaynağı olarak görenlerin bayramıdır.

“Büyük Türk coğrafyasında birlik, dirlik, ümit, barış ve uyanışı sembolize eden, tarih olarak coşku ve kıvanç içerisinde idrak edilen bu günde, insanlar arasında sevgi, saygı ve dayanışma daha da önem kazanmaktadır. 80 milyon nüfusuyla Türk Dünyasının Anadolu coğrafyasında yaşayan biz Türk milletinin fertleri de, bugün bu coşku ve heyecanının hazzını yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu yıl idrak edeceğimiz Nevruz Bayramı’nın Türk milletine reva görülen bütün kötülüklerin sona ermesi, aziz milletimize kurulan bütün tuzakları bozulması, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin ilelebet payidar kalması için, bütün güzel günlere taze bir başlangıç olmasını, yeni bir milli uyanış, yeni bir milli şahlanış için yeni bir vesile olmasını diliyor, Türk'ün bayramını en içten duygularla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:31
Akşam 17:55
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@