Nefes kesen tatbikat

Çorum Özel Elitpark Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

Nefes kesen tatbikat

Çorum Özel Elitpark Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

01 Ekim 2017 Pazar 21:55
Nefes kesen tatbikat

Muhtemel bir yangın durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği ve yaralıların nasıl kurtarılacağı senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarıyla gerçekleştirildi.
Hastane önünde gerçekleştirilen yangın, tahliye ve ilk yardım tatbikatına Çorum Belediye İtfaiye ekibi de destek verdi. Tatbikata sağlık çalışanları ve tüm personel katıldı. Tatbikat senaryosu gereği hastane binasından çıkan yangın sırasında bina katlarında mahsur kalan hastalar kurtarılarak yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale edildi. Yangından kurtarılan hastalar sedyelerle acil servise taşındı. Burada doktorlar tarafından muayeneleri yapıldı.
Tatbikatların muhtemel olumsuzluklarda can kaybının önüne geçmek için bir fırsat olduğunu belirten Özel Elitpark Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ömer Akkaş, tatbikatların deprem, afet ve acil durum gibi zor durumlara hazırlıklı olabilmek ve bilinçli hareket etmek amacıyla yapıldığını söyledi. En önemli hazırlığın bilinçli bir toplum oluşturulması olduğuna dikkat çeken Akkaş “Afet ve acil durumlara nasıl hazır olacağımızı, afet olduğu andan itibaren başımıza neler geleceğini, nasıl davranacağımızı bilirsek, afet risklerini, can ve mal kayıpları ile afetin ekonomik kayıplarını en aza indirmiş oluruz" diye konuştu.

(Yusuf ÇINAR)