Necati Gül, referandum öncesi  sağduyulu olmaya davet etti

Ziraat mühendisleri Odası Çorum İl Temsilcisi Necati Gül, 16 Nisan referandum tarihi yaklaştıkça ‘evet’ ve ‘hayır’ ekseninde keskinleşen siyasal tartışmaların, toplumdaki gerilim katsayısını da yükselttiğini ifade etti. Normal seçim süreçlerinde de siyasal tartışmaların tansiyonunun her zaman yüksek olduğunu anlatan Gül, muhtemelen bundan sonraki seçimlerde de aynı durumun yaşanacağını anlattı.

Güncel 01.03.2017, 19:35
785
Necati Gül, referandum öncesi  sağduyulu olmaya davet etti

Referandum yarışını ‘vatanseverlik’ ya da ‘hainlik’ gibi son derece tehlikeli bir mecraya sürüklemeden demokratik bir iklimde tartışmanın başarılması durumunda kutuplaşma ve gerilim endişesinin de olmayacağını anlatan Necati Gül, “Dünyanın bütün demokratik ülkelerinde benzer referandumlar, seçimler olur ve sonunda birileri kazanır, birileri de kaybeder. Bizde de olacak olan budur, ama ne hikmetse bu halk oylamasını adeta bir vatan müdafaasına dönüştürmüş bulunuyoruz.

16 Nisan bir vatanseverlik testi değil, millet iradesinin tecelli ettiği bir gün olacaktır. Sonuç ne olursa olsun 17 Nisan sabahı aynı havayı teneffüs etmeye, aynı hedeflere yürümeye ve en önemlisi de birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Seçimde farklı siyasal tercihlerde bulunulduğu için insanların birbirinin vatan sevgisini test etmek gibi bir garabetin içine girmemesi gerektiğini anlatan Gül, “Dolayısıyla bugün tercihlerimiz üzerinden boş yere birbirimizi hırpalayarak birlikte yaşama arzumuzu zaafa uğratacak bir cebelleşme içine girmek hiçbirimizin yararına olmayacaktır.

Sonuç olarak her iki tarafta aklıselim hareket etmelidir. Nihayet  ‘evet’ de olsa ‘hayır’ da olsa bu sonucun ortaya çıkaracağı olumlu ya da olumsuzluktan ‘evet’ diyende ‘hayır’ diyende etkilenecektir. Milletimize düşen tercihlerini de bu durumu bilerek kullanmak, taraflara düşen ise erdemli davranmaktır” şeklinde ifadede bulundu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@