Necati Gül: “Mesleğin ve odanın saygınlığını artıracağız”

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Çorum Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği seçimini kazanan Necati Gül ve ekibi, Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

Güncel 05.01.2014, 21:51 05.01.2014, 21:52
262
Necati Gül: “Mesleğin ve odanın saygınlığını artıracağız”

Yeni yönetime seçilenler; daha önceki yönetimde bulunan, temsilci Yusuf Şahinbaş’tan görevi teslim aldı. Tesliminin ardından Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan ZMO İl Temsilcisi Necati Gül, seçimin kaybeden tarafının olmadığını, Ziraat Mühendislerinin kazandığını söyledi.
Gül, “Bu yapının bilmesi ve tanınmasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunu avantaja çevirmek, bir ve iri olma düşüncesinde olan meslektaşlarımızın elindedir” diyerek tüm oda üyelerini birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye çağırdı.
Gül, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Geçen hafta yapılan seçimde; bildiğiniz gibi iki grup yarıştı. Seçimi, Necati Gül ve ekibinde bulunan Turan Yetgin, Cavit Temiz, Emin Keklik ve Selim Sayan değil, amaçlarının; mesleğinin ve meslektaşlarının haklarını korumak ve iyileştirmek; kendine yeterli, güvenli ve sürdürülebilir tarımsal üretimin unsurlarını savunmak; mesleğinden, meslektaşlarından ve bilimden aldığı gücü üretime dönüştürerek ülke tarımını geliştirmek olduğunu, ortak paydalarının mesleğimiz olduğunu söyleyen tüm Ziraat Mühendisleri kazandı. Yani bu seçimin kaybedeni olmadı.
Demokrasinin ve tarımsal üretimin en önemli yapı taşlarından birisi olan odamıza; kamuoyunda güven ve saygınlık kazandırmak, bu kazanımı devam ettirmek ve daha da artırmak yönetime seçilenler meslektaşlarımızla birlikte tüm ziraat mühendislerinin görev ve sorumluluğudur. Yeni bir heyecan ve çalışma azmi ile ülkemizden, üreticimizden ve mesleğimizden yana tarım politikalarının en güçlü savunucusu olması gerektiğini inanan ve üstlendiği sorumluluğun bilincinde olan bir yönetim oluştu.
Bu oluşumda yer alan 341 üye meslektaşımıza teşekkür ediyoruz. İl ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görev yapan üye olan ve olmayan meslektaşlarımız hariç, tarım sektöründe çalışan diğer meslek örgütlerinden çok daha dağınık, parçalı ve bireysel bir yapı göstermektedir. Bu nedenle ilimizin en ücra köşelerinde sektör içinde ve dışında çalışan bir ziraat mühendisi ile karşılaşmanız mümkündür. Bu yapının bilmesi ve tanınmasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunu avantaja çevirmek, bir ve iri olma düşüncesinde olan meslektaşlarımızın elindedir.
Odaya kayıtlı 341 üye bulunmasına rağmen; sahada bir bu kadar daha üye olmayan ziraat mühendisi bulunmaktadır. Bu meslektaşlarımızı oda çatısı altında buluşturmak odamıza ve sektöre katkı sağlayacaktır. Kendilerini odaya kayıt olmaya davet ediyoruz.” (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@