Necati Gül: “Aşırı soğuklar meyve üreticilerini bitirdi”

29 Mart 2014 tarihinden sonra meydana gelen aşırı soğuk nedeni ile meyve ve diğer ürünlerde zarar meydana geldiğini ifade eden Gül, “Bu zararın tespitinin yapılması gerekiyordu. Daha önce yaptığım açıklamaya örtüşen bir uygulama yapıldı. Böyle durumlarda hangi personelden yardım alındığı ortaya çıktı. Söylemlerimizle ne kadar haklı olduğumuz tasdik edildi” dedi.

Güncel 08.04.2014, 22:33 08.04.2014, 22:53
728
Necati Gül: “Aşırı soğuklar meyve üreticilerini bitirdi”

Türk Tarım Orman Sen Çorum İl Başkanı Necati Gül, 29 Mart 2014 tarihinden sonra meydana gelen aşırı soğuk nedeniyle meyve ve diğer ürünlerde zarar meydana geldiğini belirterek, zarar tespitinin yapılmadığını açıkladı.

Necati Gül, bitkilerde zarar tespit çalışmasının yapılmamasının TARGEL personelinin ne durumda olduğunu açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Gül, bundan önceki basın açıklamalarında, “İlimizde TARGEL projesi kapsamında çalışan mühendis ve veteriner hekimlerin çalışma yaşamına ilişkin sorunlarının tespit edilmesi projenin en temel sorunlarının tespiti anlamına gelecektir” dediğini ve yine aynı açıklamamın devamında, “TARGEL kapsamında çalışanlar; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın çalışanı olmaktan memnundur. Ancak TARGEL çalışanları, çok net bir şekilde, kendini “öteki” hissetmektedir. Öteki hisseden TARGEL çalışanına karşı; diğer il ve ilçe merkezinde görev yapan personelde; iş yoğunluğu nedeni ile psikolojisi bozulduğunu; iş tanımlarının düzgün yapılmadığını, görev, yetki ve sorumluluklarının net olarak ifade edilmediğini, tanımlara uygun görevlendirmelerin yapılmadığını” belirttiğini ifade ederek, “Ayrıca, ‘Bakanlığın açıkladığı norm kadro verilerine göre, çalışmalar; il ve ilçelerde en az % 50 personel eksiği ile yürütülmeye çalışılmakta; bu eksiklik hizmet aksaklığına sebep olmakta, hizmetlerin eksiksiz ve tam kadro ile yapılabilmesi için en kısa zamanda çözüm üretilmeli ve TARGEL çalışanları sisteme dâhil edilmelidir’ ifadesini kullanmıştım.

29 Mart 2014 tarihinden sonra meydana gelen aşırı soğuk nedeni ile meyve ve diğer ürünlerde zarar meydana gelmiştir. İşte bu zararın tespitinin yapılması gerekiyordu. Daha önce yaptığım açıklamaya örtüşen bir uygulama yapıldı. Böyle durumlarda hangi personelden yardım alındığı ortaya çıktı. Söylemlerimizle ne kadar haklı olduğumuz tasdik edildi. Ortaya çıkan bu gerçekle TARGEL personelinin ne durumda olduğunu ve diğer personel eksikliğinin olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
27°
az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364
Kurucu Yazar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@