Muzaffer Külcü’den Necmettin Yalçın’a tam destek

30 Mart yerel seçimler öncesi merkeze bağlı Düvenci Belediyesi’ni ziyaret eden Çorum Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, Düvenci Belediye Başkan adayı Necmettin Yalçın’a tam destek verdi.

Güncel 25.03.2014, 01:13 25.03.2014, 01:16
1107
Muzaffer Külcü’den Necmettin Yalçın’a tam destek

30 Mart yerel seçimler öncesi merkeze bağlı Düvenci Belediyesi’ni ziyaret eden Çorum Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, Düvenci Belediye Başkan adayı Necmettin Yalçın’a tam destek verdi.

Düvenci Beldesi’nde halka hitap eden Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AKP Düvenci Belediye Başkan adayı Necmettin Yalçın’a destek istedi. Yalçın’a şartsız destek veren Külcü, Düvenci Belediyesi’nin kardeş belediye olduğunu belirterek, Çorum Belediyesi olarak her zaman yanında olduğunu açıkladı.

Düvenci Beldesi’nde halka hitap eden Başkan Külcü, 2002 yılından bugüne kadar yapılan her seçim ve referandum da Düvenci’nin AKP ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu söyledi. Yalçın’a destek isteyen Külcü, “Necmettin beyin yanında Ankara’da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da ise ben varım” şeklinde konuştu.

Yerel seçim öncesi son düzlüğe girildiğini dile getiren Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 30 Mart günü Türkiye’de sandık kurulacağını, kendilerinin de o güne kadar seçim çalışmalarını devam ettireceklerini dile getirdi.

Geçen dönem 24 belde ve 13 ilçeye Çorum Belediyesi olarak 8 milyon liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Külcü, “24 beldemizden 22 tanesi kapandı. Geriye sadece iki beldemiz kaldı. Düvenci Belediyesi bizim kardeş belediyemiz. Siz bu kardeşinize destek verin. Bizde Düvenci’nin mahalleriyle birlikte hangi sorunu varsa hepsini tek tek çözüme kavuşturalım” dedi.30 Mart’ta Düvenci Beldesi’nde yeni bir sayfa açacaklarını belirten AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ise, “Başbakanımızın emanetine sahip çıkacaksınız. Siz bu emanete sahip çıkarsanız bilin ki 30 Mart’tan sonra Düvenci’nin de talihi değişecek. 30 Mart’ta vereceğiniz oylarla bir bakıma Düvenci’nin geleceğini oyluyorsunuz” şeklinde konuştu.

Köse, Düvenci’de yaşanan sorunları tek tek tespit ederek çözüm yollarını belirlediklerini belirterek, “Necmettin bey, göreve başlamadan önce burada yapması gereken tüm işleri yapmış, milletten yetkiyi almayı bekliyor” diye konuştu

AKP Düvenci Belediye Başkan adayı Yalçın ise, belediye başkanı seçildiği taktirde üç şeyi vaad ettiğini belirterek, “Ne olursa olsun yalan olmayacak, dürüst olacağız. Hizmetlerin akışında kesinlikle adil davranacağız. Ve çok çalışacağız” diye konuştu.

Düvenci’nin, 22 yıllık bir belde olmasına rağmen hala altyapı eksikliklerini tamamlayamadığını dile getiren Yalçın, suyun ‘hayat’, altyapının ‘sağlık’, yolun ‘medeniyet’ olarak bilinmesine rağmen halen suyu yetersiz olan veya hiç olmayan mahalleler bulunduğunu, alt yapısı, üst yapısı olmayan, çamur içerisinde olan yerleşim birimlerinin olduğunu belirtti.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@