Muzaffer Külcü: “Yeni bir Çorum inşa ediyoruz”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Virane halindeki Devane’den yeni, muhteşem bir alan, yeni bir Çorum inşa ediyoruz” dedi.

Güncel 07.05.2014, 23:24 07.05.2014, 23:25
962
Muzaffer Külcü: “Yeni bir Çorum inşa ediyoruz”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Virane halindeki Devane’den yeni, muhteşem bir alan, yeni bir Çorum inşa ediyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında eski konutların yıkılarak yerine yeni konutların yapıldığı Devane’de hak sahiplerine konutları noter huzurunda yapılan çekilişle verildi. Çekiliş töreninde konuşan Belediye Başkanı Külcü, Namazgâh’tan başlayıp Emniyet Müdürlüğü’nü kadarki 500 dönümlük bölge için imar düzenlemesi yaptıklarını belirterek, buradaki eski dokunun da tamamen yenileneceğini dile getirdi.

Külcü, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün burada yeni Devane’yi konuşmuyoruz, yeni Çorum’u da konuşmuyoruz. Devane üzerinden, Çorum üzerinden yeni Türkiye’yi konuşuyoruz. 1980’li yıllarda kurulan TOKİ, 2002 yılına kadar 48 bin konut yapabilmiş. Son 10 yılda ise 650 bin konut yapıldı. İşte eski Türkiye, işte yeni Türkiye.

İnançla, sevgiyle, kararlılıkla yürüdük bu yolda. 2023 yılında, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında bambaşka bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Biz buna yürekten inanıyoruz. 10 yılı aşkın bir süredir heyecanımızda hiç azalma olmadan yürüyoruz. Biz yürüdükçe millet de bizimle beraber yürüyor. İnandık ve sonunda bu işleri başardık. Yenilerini de yapmaya devam edeceğiz.

İnşaatlar başladığında hak sahiplerine gelin buradan ayrılmayın, yeni konutlarda yaşayın dedik. Ne yazık ki eski Türkiye’nin yorgunluğu, kırgınlığı buna müsaade etmedi. Bugün 440 konutun kur’asını çekeceğiz. Satılan bir tane bile konut yok. 2’inci etap arsa sahipleri konutların yapıldığını görünce dairelerini aldılar.

Burada sizlerin huzurunda özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Hak sahiplerine yüzde 30 indirimli verilmesi ile ilgili onayı Başbakanımız verdi. Bir kere daha teşekkür ediyorum. Minnet ve şükran duygularımı kendisine arz ediyorum.5 yılı geride bıraktık ve artık yeni bir dönemin başındayız. Çok önemli projelerimiz var. Geçmiş dönemdeki projelere göre daha nitelikli, uzun ömürlü hayati öneme sahip projelerimiz var. Öncekileri nasıl yapıp bitirdiysek bunları da aynı şekilde yapacağız, bitireceğiz ve Çorumluların hizmetine sunacağız.

Belediye olarak asla evin pisliğini halının altına süpürmedik. Günü geçiştiren, ‘bugün şöyle yapalım, 6 ay sonrasını o zaman düşünürüz’ diyenlerden olmadık. Yola çıkarken ‘ne aldanan ne aldatan olacağız’ demiştik. Bugün bu sözümüzü uyguluyoruz.

Devane’de 440 konutluk alan ve hemen onun yanındaki ikinci etapta bulunan 240 konutluk alanın yanı sıra 500 dönümlük bir alanda daha imar düzenlemesi yapıyoruz. Namazgâh’tan başlayıp Yazıçarşı’ya, Hıdırlık’tan Emniyet Müdürlüğü’nün arka tarafına oradan Akşemsettin Caddesi’ne ve oradan da tekrar Namazgâh’a uzanan bir alan var. Burası eski dokunun bulunduğu, hayatın zor olduğu bir alan. İşte oraya da el attık. Oranın imar meselesini de çözdük. 9-10’ar katlı konut alanları işaretledik. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını Allah’tan temenni ediyorum.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@