Muzaffer Külcü: “Sanayi Sitesi’ne 456 dükkan daha yapılacak”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, S.S Hitit 19 İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

Muzaffer Külcü: “Sanayi Sitesi’ne 456 dükkan daha yapılacak”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, S.S Hitit 19 İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

18 Haziran 2014 Çarşamba 22:36
Muzaffer Külcü: “Sanayi Sitesi’ne 456 dükkan daha yapılacak”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, S.S Hitit 19 İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

Göreve geldikleri günden itibaren esnafın insanca, dört başı mamur bir mekânda, keyfi yerinde faaliyetini devam ettirebileceği bir mekân oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Külcü, birilerinin yeni yapılacak dükkânlara itiraz ettiğini ancak bu dükkânların tamamlanmasıyla itiraz edenlerin gerçeği göreceğini söyledi.

Aşağı Sanayi Sitesi’nin şehrin önünü tıkayan kör bir nokta haline geldiğini, buna rağmen bazılarının Aşağı Sanayi Sitesi’nin mevcut haliyle kalması gerektiğini söylediklerini vurgulayan Külcü, “Buradaki ‘eski, harabe görüntü devam edecek’ dediler. Bizler de böyle devam edemez diyoruz. Durumumuz bu olabilir ama geleceğimiz bu olmamalı” dedi.

Sanayi esnafına yeni dükkânlar kazandırmak için esnafla birlikte çalışmalar yaptıklarını ve ilk etapta 162 dükkânı tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini dile getiren Külcü, “Şimdi de 456 dükkânımızın yapımına hep beraber başlayacağız. Bizim kimseyle kavga etmek gibi bir niyetimiz ve uğraşımız yok. Biz yolumuzu milletle ve esnaf kardeşlerimizle beraber yürüyoruz. Bu şehrin geleceğine ilişkin umut ve hayallerimiz var. Ve inanıyorum ki kısa bir süre sonra oradaki değişimi ve dönüşümü de göreceksiniz” dedi.

“ESNAFIMIZLA HER ZAMAN EL ELE VERDİK”
Belediye olarak esnafa yönelik yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Külcü, “Yeni Sebze Halimize esnafımız taşındı. Yeni Halimizde esnafımız kamyonlarını dışarıya bırakarak kendileri içerinde rahat bir şekilde faaliyetlerini sürdürecekler. Esnafımızla her zaman el ele verdik. Aynı 162 dükkânımızda olduğu gibi, 460 dükkânda olduğu gibi, Traktörcüler Sitesi'nde olduğu gibi, Oto Galericiler Sitesi'nde olduğu gibi eğer biz iş yapmaya niyet edersek birlikte el ele verirsek gönül gönüle verirsek Allah'ın izni ile bizi hiç kimse tutamaz. Bu milletin 2023 hedefleri varsa, bu şehrin de 2023 hedefleri olması lazım. Bu millet bizi belediye başkanı seçerken her şeyini emanet etti. Malından, canından, geleceğinden her şeyinden mesulüz. Şunun ya da bunun hoşuna gidecek günlük hesaplar yerine herkesin hoşuna gidecek ve toplamda da milletin hoşuna gidecek daha büyük adımları hep beraber atmamız lazım. Ben bunu başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Geride bıraktığımız 5 yıllık süreç içerisinde defalarca, şu işi yapın heykelinizi dikeceğiz dediler. Biz heykelimizin dikilmesine değil milletimizin duasına talibiz. Hamdolsun onu da başardık. Dostlarımız, esnafımız, halkımız bizim ilk dönemimizde yürüyüşümüzü gördü. Birinci dönemin heyecanı ne ise bu dönemin heyecanı da aynıdır” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün yanı sıra Başkan Yardımcısı Turhan Candan, ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür, S.S Hitit 19 İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Nurullah Müstet ve çok sayıda esnafın katıldığı genel kurul toplantısı sonrası Recep Gür, Çorum sanayisine ve sanayici esnafına verdiği destekleri nedeniyle Başkan Külcü’ye teşekkür plaketi verdi.

MÜSTET: “BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”
S.S Hitit 19 İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Nurullah Müstet de genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada kooperatifin çok güzel çalışmalar ortaya koyduğunu söyledi.

450 dükkânın yapılacağı şu anki kooperatifin Ankara Yolu’na yakınlığı düşünüldüğünde ve işyerlerinin yapımı bittiğinde yılladır yapılan eleştirilerin son bulacağının altını çizen Müstet, “Bu projenin asıl mimarı olan ve kooperatifimizin başından sonuna kadar olan sorunlara desteğini her zaman gördüğümüz Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü'ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 18.06.2014 22:39