21 Şubat 2014 Cuma 22:27
Muzaffer Külcü: “Millet söyleyecek biz yapacağız”
Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkan adayı Muzaffer Külcü, AKP kadroları olarak yeni bir başlangıcın öncesinde olduklarını, 13 yıl önce “hiçbirşey eskisi gibi olmayacak” diyerek başlattıkları yürüyüşte, her geçen gün kadroları büyüterek yollarına devam ettiklerini ifade etti.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AKP aday tanıtım toplantısında konuşan Külcü, AKP’yle beraber, Türkiye’de millete ve hizmete giden yolların yeniden açıldığını ve milletin adeta devletin hizmetkarı olmaktan kurtularak; devletin hakimi, sistemin hakimi haline geldiğini söyledi.

AKP kadrolarının hiçbir zaman seçim hesabı yaparak çalışmadığını söyleyen Belediye Başkanı Külcü, “Biz biliriz ki işini iyi yaparsan, hizmeti yatırımı kaliteli yaparsan millet zaten oy verir, sandıkta seni ödüllendirir. Böyle davranmayıp göz boyamaya çalışırsan, milleti aldatmaya çalışırsan, hizmet yapmak yerine oy avcılığı yapmaya çalışırsan millet günü gelene kadar bekler ve günü gelince de sandıkta onun hesabını görür.

Bugün 2023 hedeflerinden bahsediyorsak bu AK Parti vizyonudur, bugün 2071 hedeflerinden bahsediyorsak değerli kardeşlerim bu AK Parti vizyonudur. İnşallah hem ülke olarak hem de şehirler olarak bunları birer birer gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Partimize yük olan değil partimizin yükünü alan, Başbakanımızın yükünü alan bir belediyecilik ortaya koymaya çalışıyoruz.

5 yıldır tüm siyasi ve idari kadrolarımızla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Çünkü üzerimizdeki işin, uhdemizdeki işin bir emanet olduğunu ve bu emanetin gerçek sahibinin millet olduğunu biliyor ve ona göre de emanete sahip çıkmaya çıkıyoruz.

5 yıldır bu anlayışla gece yarılarına kadar çalıştık. Ve bunu inanın büyük bir haz duyarak yaptık. Bu bir sevda işi. Hani Başbakanımız söylüyor ya biz bu işin dertlisiyiz diye. Gerçekten öyle biz bu işin dertlisiyiz. Başka türlü bu işleri yapmak mümkün değil. Olsaydı zaten sandığa gömülüp tarih olan partilerin hepsi bugün yaşıyor olurdu.

5 yıldır Çorum’da büyük bir bir değişim yaşanıyor. İmarından peyzajına, alt yapısından üst yapısına, kültürel hizmetlerden sosyal belediyecilik faaliyetlerimize kadar Çorum’da bir başarı hikâyesi yazıyoruz. Çorum’da bizi parti ya da kişi olarak seven sevmeyen herkesin şahitlik ettiği bir başarı gerçekleştirdik.Bu hizmetlerimizi yaparken de partimizin adalet ilkesinden asla ayrılmadık.

Hangi mahalle olursa olsun, bize ne kadar oy verdiğine bakmaksızın, herkese daha çok hizmet, her mahalleye daha çok hizmet diyerek çalıştık.

14 mahallemizin hiçbirini diğerinden ayırmadık. 236.780 insanımızın da hiçbirini diğerinden ayırmadık.

Çünkü biz insanımızı seçmen olduğu için değil insan olduğu için seviyoruz.

Şehrimizin bir yandan fiziki yatırımlarını çok sıkı şekilde takip ederken öbür yandan da sosyal belediyecilikte yeni bir anlayış ortaya koyduk. Hoş geldin Bebek projesiyle yılda 3.500 ailemizi ziyaret ettik. Gıda yardımı için her ay 2.000 ailemizin kapısını çaldık. Askere giden yiğitlerimizin ailelerinden her yıl 1.000 tanesine asker aylığı ödedik. Büyüklerimizin evlerini evlatları temizlemiyorsa onlara biz evlat olduk” dedi.

Benlik davası içinde olmadıklarından söz eden Başkan Külcü, “Bizim şehit kanlarıyla yıkanmış bu topraklara hizmet borcumuz var. Ve bu topraklara büyük bir sevdamız var. Bu toprakları yüceltmek, şenlendirmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Rakiplerimiz bile gittikleri yerlerde bizim hizmetlerimizi konuşmak zorunda kalıyorlar. Çünkü söyleyecek söz bulamıyorlar.

Tabii seçim zamanı kıldan tüyden meselelerle de gündeme gelmeye çalışıyorlar. Küçük muhalefet oturdu bunu tartışıyor.

Şimdi size bir siyasi partinin adayının projesini söyleyeceğim. İki aydır kampanya yürütüyor bir tane proje açıkladı.

Camilerin halılarını süpüreceklermiş. Ufukları heyecanları ancak buna yetiyor. Kadroları ancak bunu akledebiliyor. Ya da camii cemaatinden oy devşirme kurnazlığı yapıyorlar. Eğer Camilerde bir hizmet görmek istiyorlarsa gidip;

Bağcılar’a Hz. Ebubekir Camiine gitsinler bizi görürler. Mahmutevler’e Hz. İbrahim Camii’ne gitsinler bizi görürler. Yazıçarşı’ya Abdibey’e gitsinler bizi görürler. Uucami abdesthanesine baksınlar, sahabe makamı Hıdırlık’a baksınlar bizi görürler. Yaptırdığımız Yeni İmam Hatip Lisesi’nin projesine baksınlar avlulu revaklı Osmanlı camiinde bizi görürler. Yetmediyse Akşemseddin Camii’ne gitsinler. Orada Mimar Sinan’ı görürler, Yeni Türkiye’nin mimarı Tayyip Erdoğan’ı görürler, bizi görürler bu kadroları görürler.

İşte aradaki fark bu. Biz camiler yapmaya, eserler dikmeye, eserler inşa etmeye talip oluruz. Onlar içine serdiğimiz halıları süpürmeye talip olurlar. İşte fark bu.

Bakın diğeri ne yapıyor. Bir broşür dağıtıyor. 15 dakika sonra toplatıyor. Çorumlular yerine Çankayalılar yazıyor. Ertesi gün bir broşür daha dağıtıyor. Yine Çankayalılar yazıyor. Daha nereye aday olduğuna karar verilememiş. Ya da Çorum’a ilişkin bir hazırlık yok. Sağdan soldan kopyala yapıştırla bu işleri götürmeye çalışıyorlar. Daha broşürlerini hazırlayamayan CHP, sen belediyeyi yönetmeye şehri yönetmeye mi talipsin?

Eğer öyleyse biz de bu CHP ye sorarız. Ey CHP, millet size devleti teslim etti ekmeği karneye bağladınız, millet size devleti teslim etti mazotu karneye bağladınız; belediyeleri teslim etti sokaklar çöp dağlarına döndü, musluklardan su yerine hava ve pas akar oldu. Millet bunları unuttu mu sanıyorsanız unutmadı. Arkadaşlar bu CHP bir de anket yaptırmış. %40’ın üzerinde çıkmışlar seçime kadar hedefleri %50 imiş. Herhalde anketi CHP yönetimiyle yapmışlar. Çünkü bu oranlar Çorum’da ancak CHP yönetiminde çıkar.

Geçen hafta itibariyle AK Partimizin Çorum Merkezdeki oy oranını söylüyorum. AK Partimizin oyu %57’dir. Bizden sonraki partinin oyu ise %32.5’dir aradaki fark 25 puan. Hangi parti olduğunu söylemiyorum onu da siz bilin.

Bu bizi asla bir rehavetin içine sokmamalı. Yine sokak sokak, cadde cadde, ev ev çalışmaya devam edeceğiz. Herkese gideceğiz, yaptıklarımızı anlatacağız, yapacaklarımızı anlatacağız. Millet konuşacak biz dinleyeceğiz, onlardan eksiklerimizi, noksanlarımızı, hatalarımızı öğreneceğiz” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)
Son Güncelleme: 21.02.2014 22:33