25 Şubat 2014 Salı 23:08
Muzaffer Külcü: “Arasta için dozerin önüne yatmaya gerek yok”
CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un ‘Dozerin önüne yatarım yine de Arasta’yı yıktırmam’ sözlerine cevap veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Yargı burayla ilgili kararını zaten verdi. Bu yüzden dozerlerin önüne yatmasına gerek yok” dedi.

Külcü, Mimar Sinan Mahallesi Mahalle Kültür Merkezi’nin tanıtım toplantısında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Basın mensuplarının Arasta’nın yıkılıp yıkılmayacağı hakkındaki sorusunu yanıtlayan Külcü, yargının Arasta’nın tarihi dokuya sahip olduğu için yıkılamaz kararını verdiğini kaydederek, “Burası bir hukuk devletidir. Yargı ne derse o olur” dedi.

Arasta’nın eski tarihi dokusunu kaybettiğini ve Çorum’a yakışmayan bir görüntü olduğunu ifade eden Külcü, “Arastamız o tarihi dokusunu kaybetmiştir. Gelişen Çorum’umuzun vizyonuna uygun bir görünümü yoktur. Arasta’yı belki projeler ile bir turizm yeri yapabiliriz. Eski tarihi dokusuna uygun olarak restorasyon yapılabilir” diye konuştu.

Külcü, “Bazıları Arasta ziyaretinde ‘Ben kepçelerin dozerlerin önüne yatarım burayı yıktırmam’ demiş. Yargı vermiş kararını, bu yüzden dozerlerin önüne yatmasına gerek yok” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 25.02.2014 23:10