Muzaffer Külcü: “5 yılda yeni bir Çorum inşa ettik”

Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, “Çorum’da neler yapıldığından haberi olmayarak Çorum’a talip olan arkadaşlarımız var.

Güncel 19.03.2014, 22:33 20.03.2014, 00:02
810
Muzaffer Külcü: “5 yılda yeni bir Çorum inşa ettik”

Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, “Çorum’da neler yapıldığından haberi olmayarak Çorum’a talip olan arkadaşlarımız var. Ama bilsinler ki halkımız bize yine mührü vermek için 30 Mart’ı bekliyor. Biz günümüzü laf yaparak değil, 1 Nisan sabahına hazırlıyoruz” dedi.

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni Hal Binasının açılışında konuşan Muzaffer Külcü, Türkiye’nin değiştiği gibi Çorum’un da büyük bir hızla değiştiğini belirterek, belediye olarak Çorum’daki bu değişime öncülük etmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

30 Mart seçimleri nedeniyle Çorum’dan haberi olmayanların, Çorum’da olup bitenleri görmeyenlerin Çorum’u yönetmeye talip olduklarını ileri süren Külcü, “Birileri seçim meydanlarında bizim yapıp bitirdiğimiz bazı işleri yapacaklarını taahhüt ediyor. Ben buradan onlara sadece ‘günaydın’ diyorum. Başka da bir şey demiyorum” ifadesini kullandı.

Görevde bulundukları 5 yıllık dönemimizde belediye olarak esnaf için çok önemli çalışmalara imza attıkları ve yaptıkları bu çalışmaların sadece Hal esnafıyla sınırlı kalmadığını özellikle vurgulayan Başkan Külcü şöyle dedi:

“Bize bir adım atan esnafımıza biz 2-3 adım birden attık. Görevde bulunduğumuz 5 yıllık sürede her zaman esnafımızın işlerini kolaylaştırmak ve gönüllerini kazanmak için çalıştık.

Biz 2009 yılında göreve gelirken, Çorum’a yeni bir Çorum inşa etmenin sözünü verdik. 5 yıllık görev süremizin ardından verdiğimiz bu sözün altında kalmamanın huzur ve bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Yaptığımız işlerde bu şehirde yaşayan herkese dokunmaya çalıştık. Dertlerini dert, sevdalarını sevda bildik.

Türkiye değişiyor, Çorum değişiyor. Belediye olarak Çorum’daki bu değişimin öncüsü olduk. Şimdi Çorum’un önümüzdeki 5 yılını daha planlamaya heyecanla hazırlanıyoruz.

Çorum’dan haberi olmayanlar, Çorum’da olup bitenleri bilmeyenler Çorum’u yönetmeye talip oluyorlar. Bizim yaptıklarımız bazı işleri seçim meydanlarında Çorum’a yapacaklarını taahhüt ediyorlar. Ben buradan onlara sadece ‘günaydın’ diyorum. Başka da bir şey demiyorum.

Biz Çorum halkına inanıyor ve güveniyoruz. Çorum halkı da bize inanıyor ve güveniyor. 30 Mart seçimlerinde mührü yeniden bize vermeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Bizim halimizi görmek gelsinler, Halimize baksınlar yeterlidir.”

Konuşmasında belediye olarak Halde yaptıkları çalışmalar ve yeni Hal Binası hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü şöyle dedi:

“Göreve geldiğimizde öncelik verdiğimiz işlerden birisi de Hal konusu oldu.

Mevcut Halde aldığımız bir takım çalışmalar sonucunda

20011 yılında 2.6 milyon TL olan Halin cirosu, 2012 yılında 11.3 milyon TL’ye yükseldi.

Halde yaptığımız düzenleme ve çalışmalarla hem halkımızın daha sağlıklı sebze ve meyve tüketimini sağladık, hem haldeki kayıt dışığı kayıt altına aldık, hem de Hal esnafının ekmeğini daha da büyüttük.

Bu çalışmalar öncesinde halde 13 esnaf bulunurken, bugün bu sayıyı 32 esnafa çıkardık. Eski Hal binasında 8 bin metrekarelik bir alanda hizmet verirken, yeni Hal binasını 48 bin metrekarelik bir alana inşa ederek, yaklaşık 6 kat artırmış olduk.

Bugün açılışını yaptığımız hal 12 bin 600 metrekaresi kapalı olan olmak üzere toplam 48 bin metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Bunun içerinde 34 dükkan, 4 soğuk hava deposu bulunmaktadır.

Bu tesisle Çorum’un önümüzdeki 30-40 yıllık ihtiyacına cevap vermenin yanında haldeki para sirkülasyonunu da önemli ölçüde artırmış olacağız. Yeni tesisle birlikte haldeki hizmet kalitesi ve hareketlilik daha da artacaktır.”
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@