Mustafa Yolyapar’ı özlemle ve rahmetle andık

Eski Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Yolyapar’ı, aramızdan ayrılışının 2. yıldönümünde özlemle ve rahmetle andık.

Mustafa Yolyapar’ı özlemle ve rahmetle andık

Eski Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Yolyapar’ı, aramızdan ayrılışının 2. yıldönümünde özlemle ve rahmetle andık.

13 Ekim 2016 Perşembe 00:28
Mustafa Yolyapar’ı özlemle ve rahmetle andık
Genel Müdürümüz ve Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar’ın kardeşi, ÇORUM HABER’in eski Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yolyapar, aramızdan ayrılışının 2. yıldönümünde, dün Ulumezar’daki kabri başında anıldı.
Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen anma programına CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın, KESK Dönem Sözcüsü Merter Kocatüfek, BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper, Tüm-Bel-Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Şimşek ve Mustafa Külcü, bazı sanayici ve işadamları ile gazeteci ve yazarlar katıldı.
Ağabeyleri Mehmet ve Recep Yolyapar ile aile fertlerinden bazılarının ve eski mesai arkadaşlarının da hazır bulundukları programda, 12 Ekim 2014 tarihinde hayatını kaybeden Mustafa Yolyapar dualarla yâd edildi.

ERZEN: “İYİ BİR GAZETECİ VE DOSTTU”
Anma programında konuşan Cemiyet Başkanı Şevket Erzen, “İki yıl önce ebediyete uğurladığımız meslektaşımızı vefat yıldönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz” dedi.
Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin, “Gözünü açıyorsun, ‘doğdu’ diyorlar. Gözünü kapıyorsun, ‘öldü’ diyorlar. Bu göz kırpışa, ‘ömür’ diyorlar” şeklindeki veciz sözünü hatırlatan Şevket Erzen, dünya hayatının gelip-geçici olduğuna işaret etti.
“Önemli olan öldükten sonra da hayırla anılmak” diyen Erzen, 48 yaşında hayatını kaybeden Mustafa Yolyapar’ın Çorum basın camiasının sevilen isimlerinden biri olduğunu kaydetti.
Erzen, “Mesleki çalışmaları ve insani ilişkileriyle çevresinde iz bırakan Mustafa Yolyapar kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum” diye konuştu.

HASAN ŞENER KUR’AN OKUDU, HASAN KESTEK DUA ETTİ
Büyük Zafer Çarşısı Mescidi İmam Hatibi Hasan Şener’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda duayı Ulucami emekli Baş İmam Hatibi Hasan Kestek yaptı.
Duanın ardından Çorum Haber Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfil bırakıldı.
Kardeşi için düzenlenen anma programına iştirak edenlere teşekkür eden Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar ise katılımcıların taziye dileklerini kabul etti.(Haber Merkezi)

banner155