Mustafa Yolyapar’ı özlemle andık

ÇORUM HABER Gazetesi’nin Emekli Genel Yayın Yönetmeni merhum Mustafa Yolyapar, vefatının 5. yılında kabri başında anıldı.

Mustafa Yolyapar’ı özlemle andık

ÇORUM HABER Gazetesi’nin Emekli Genel Yayın Yönetmeni merhum Mustafa Yolyapar, vefatının 5. yılında kabri başında anıldı.

13 Ekim 2019 Pazar 01:12
Mustafa Yolyapar’ı özlemle andık

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı, ÇORUM HABER Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar’ın kardeşi ve gazetenin eski genel yayın yönetmeni olan Gazeteci Mustafa Yolyapar, 12 Ekim 2014 tarihinde 48 yaşında hayata veda etmişti. 5 yıl önce hayatını kaybeden gazeteci Mustafa Yolyapar mezarı başında yakınları ve dostları tarafından anıldı.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından Mustafa Yolyapar için Ulumezar’da bulunan kabri başında bir anma programı düzenlendi. Programa CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve parti yöneticileri, CHP Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve ÇORUM HABER Genel Müdürü Mehmet Yolyapar, aile fertleri ile meslektaşları katıldı.

Anma programında konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, beş yıl önce ebediyete uğradıkları meslektaşı Mustafa Yolyapar’ı ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmetle andıklarını belirterek, Yolyapar’ın iyi bir insan olduğunu söyledi. Mustafa Yolyapar’ın genç meslektaşlarına meslekte örnek olmuş başarılı bir basın mensubu olduğunu söyledi. Yolyapar ile mesai arkadaşlığı yaptıkları dönemde bir çok anılarının bulunduğunu dile getiren Erzen, merhum gazeteciye Allah’tan rahmet dilerken ailesi ve geride kalan yakınlarına ise hayırlı ömürler temennisinde bulundu.

Mehmet Yolyapar ise merhum kardeşini, sevgi, özlem ve rahmetle andıklarını belirterek programa katılan tüm sevenlerine teşekkür etti.

ÇORUM HABER Köşe Yazarı Eğitimci-Yazar Bahri Güven de merhum Mustafa Yolyapar’ın hiçbir zaman büyüklerine saygısızlık yapmadığını ve küçüklerini hep sevdiğini ifade ederek, “Mustafa aranan kişi oldu. Yattığın yer nur olsun kardeşim. Sevenlerin hep yanında olacak” dedi.

Konuşmaların ardından Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi ÇORUM HABER Köşe Yazarı Fikrettin Çıplak ve Büyük Zafer Çarşısı Camii İmam Hatibi Hasan Şener tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okundu.

Duanın ardından Mustafa Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 13.10.2019 19:54