Mustafa Ümit Kaleli: “Hizmetteki aksaklıkları çözeceğiz”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çorum Belediye Başkan Adayı Mustafa Ümit Kaleli, partisinin aday tanıtım toplantısında belediye başkanı seçilmesi durumunda iyi şeyler yapacakları ve kötü olan her şeyi bertaraf edeceklerini belirtti.

Güncel 02.03.2014, 19:26 02.03.2014, 19:27
985
Mustafa Ümit Kaleli: “Hizmetteki aksaklıkları çözeceğiz”
Cevher Pasta Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, çağdaş belediyeciliğin gerektirdiği tüm hizmetleri vereceğini dile getiren Kaleli, “Çorum’un tüm meselelerini çözeceğiz. Sorunları ve çözümlerini biliyorum, çözmeye talibiz” dedi.

BBP Belediye Başkan Adayı Kaleli, konuşmasında şu konulara değindi:

“Bu görevi yıllardır hizmetinde bulunduğum partimizin ve değerli arkadaşlarımızın teklifleri üzerine memnuniyetle kabul ettim. Memleketin refahında katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize… Çorumlu hemşerilerimiz bizi bu göreve laik görürlerse Çorum’a ve Çorumlulara çağdaş belediyeciliğin gerektirdiği bütün hizmetleri yapacağım. Çorum’da sosyal barışın sağlanması için canı gönülden mücadele edeceğime sizler huzurunda söz veriyorum.

Bir memleketin kalkınmışlığı hemen o ile girişte yonca kavşakları, alt üst geçitlerı, geniş yol ve bulvarları, güzel yeşil alanları, bilhassa temizliği, insanlarının yüzlerinin güldüğü, birbirlerine saygılı, kültürlü, okuyan, bir izmariti bile yere atarken düşünen, caddelerinde yürürken yaşlıya, engelliye saygılı, konuşmalarıyla kimseyi rahatsız etmeyen, yapılan hizmetlere zarar vermeyen, birbirlerine bu bizden şu sizden değil demeyen, birbirlerine yan gözle değil de sevgi ve muhabbetle muamele eden insanları ile belli olur.

Maalesef şu anda tüm İslam âleminde içler acısı olaylar yaşanıyor. Vuran da Allah diyor, vurulan da. Adam benzini döküp çakmağı yakarken Allahu Ekber diyor, sanki canlıyı yakmak Allah'ın emri imiş gibi… İçler acısı.

Diğer taraftan Japonya'da deprem, tusunami oluyor, insanlar can pazarı yaşarken, ekmek - su kuyruğunda insanlar birbirine saygılı. Dağıtan da iltimas geçmiyor, kuyrukta bekleyen de hakkına riayet ediyor. Bizde ise gücü gücü yetene… Sonra Müslümanlıktan bahsediyoruz.

Bunu Çorum'a yansıtırsak kimine 16 kat, yanındakine 3 kat… Şehrin güneyindeki daireler 350 binden, arsalar uçuyor, kuzeyindeki zemini daha sağlam ama daireler 80 bin, arsalar para etmiyor. Sanki boğaz manzarası var. Demek ki hizmette bazı aksaklıklar var. Şehrin merkezi virane evlerle dolu, etrafı çiçek açıyor. Lafı uzatmayım; iyi şeyler yapmaya, kötü olan her şeyi bertaraf etmeye geliyoruz. Birilerine iltimas geçerek değil de işi ehline vererek Çorum’un tüm meselelerini çözeceğiz. Sorunları ve çözümlerini biliyorum, çözmeye talibiz.”
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
23°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@