23 Mart 2014 Pazar 22:07
“Müslümana yalan yakışmaz”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Karahacipliler Derneği’ni ziyaret etti.

Karahacipliler Derneği’ne ziyaret gerçekleştiren CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ve Belediye Meclis Üyesi adayları Çorum’da özlenen barış ve kardeşlik ortamını ihdas edeceklerini söyleyerek, Müslüman’a yakışmayan yalan ve karalama politikası yapıldığını söyleyip, siyasetin seviyesinin düşürüldüğüne değindi.

Nuhut, “Milletvekilliğine aday olduğum dönemde de, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğum dönemde de şimdi CHP’den Belediye Başkan Adayı olduğum andan itibaren de Ortaköy ve Karahacipli kardeşlerimiz bize hep destek oldu, olmaya da devam ediyor. Bu sevgi, şahsıma olan güven duygusu benim omuzlarımda olan yükü bir kat daha artıyor. 31 Mart tarihinde biz hangi mahalleden ne kadar oy çıkmış ona bakmayacağız. Ben söz veriyorum kim bana ne kadar oy vermiş bakmayacağım” dedi.

Bertaraf olmuş güven ortamını Çorum’da ihdas edeceklerini ifade eder Nuhut, “Belediye’de adalet mekanizması çalışacak. Ben seçim dönemini seviyeli götürmeye çalışıyorum. Kimsenin açığıyla falan ilgilenmiyorum. Ama bizi karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar ama kendilerini rezil ediyorlar. Bir açığımızı bulamadıkları için türlü yalanlara başvuruyorlar. Birincisi Müslüman’a yalan yakışmaz, ikincisi adam olana yalan yakışmaz. Adam ağzından çıkanların hâkimi olacaktır bir defa.

Çorum’da işsiz birçok gencimiz var, projelerimizin tamamı istihdamı arttırmaya yönelik. Belediye Başkanı halkın omzundan inecek. Burası sokağa çıkıldığında her kesin birbirine ismen hitap ettiği samimi bir şehir. Benim komşum açsa ben evimde rahat yatamam çünkü birbirimizi tanıyoruz ve birbirimize zulmedemeyiz. Sanayicimizi destekleyeceğiz ki istihdamı arttıralım. Sporkent projesi turizmi canlandırarak birçok istihdam alanı oluşturacağız. Ev hanımlarımızı üretime kazandıracağız. ÇORMEK projemiz ile el becerilerini geliştireceği kurslar açacağız. Leblebicilerin, bakırcıların, ev hanımlarının ve heykeltıraşların ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri Çevre yolu üzerinde dev bir tesis kuracağız ve yine istihdamı arttıracağız. Çorum’u yeşille donatacağız. Stadyum’un oraya müthiş bir tesis olan KADEŞ parkını inşa edeceğiz.

Siyasiler şahsi çıkarları için sen bana oy verdin, sen bana oy vermedin diye ayırmış Çorum’u. Benim Çorum’da tek istediğim şey, öldüğümde kendi toprağıma gömülmek, bir de torunlarıma övünecekleri eser bırakmak. Değerli dostlar ben sizlerin yüzünü kara çıkartmam. Ben burada kimseyle kavga etmeyeceğim, çünkü Çorum’da barışa ihtiyaç var. Çamur atmak adına araştırmadan Kenan Nuhut, Çorum’da oy kullanamayacak diyorlar. Yahu YSK’ya sorun önce sonra eleştirin. El insaf yahu, bu insanlığa da Müslümanlığa da sığmaz. Çünkü ben inançlı bir insanım. Bu söylemlerle ne yazık ki Siyasetin seviyesini düşürüyorlar” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 23.03.2014 22:25