“Müslüman ölümleri üzerinden yeni bir sömürü imparatorluğu kurulmak isteniyor”

Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek Öğrenim Koordinatörü Ahmet Yeten; İslâm coğrafyasının, küresel sömürü düzeninin kıskacında her geçen gün daha fazla kan gölüne çevrildiğini söyledi.

Güncel 30.09.2016, 23:39 30.09.2016, 23:40
893
“Müslüman ölümleri üzerinden yeni bir sömürü imparatorluğu kurulmak isteniyor”
TÜGVA Çorum İl Temsilciliği’nden bir grup genç, Suriye’nin Halep kentindeki yerleşim yerlerine yönelik saldırılara tepki göstermek için önceki akşam Hürriyet Meydanı’nda bir araya geldi.
Ellerinde taşıdıkları “Halep’te İnsanlık Suçu İşleniyor”, “Halep Bizim”, “Halep Ayağa Kalk” yazılı pankartlarla Halep’e yapılan saldırıları protesto eden gençler, Beşar Esad yönetimine tepki gösterdiler.
Grup adına bir basın açıklaması yapan TÜGVA Yüksek Öğrenim Koordinatörü Ahmet Yeten, Suriye’de her gün ayrı bir insanlık dramı yaşandığını belirterek, “Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Bombaların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan küresel sömürü ülkeleri arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir.” dedi.
Halep’e yapılan son bombardımanda çoğu çocuk ve kadın 500’ü aşkın sivilin katledildiğini hatırlatan Yeten, “Kendisini muasır medeniyet olarak gören ülkelerin ve onların hükümranlığını koruyan birliklerin sessizliği, Müslüman ölümleri üzerinden yeni bir sömürü imparatorluğu kurulmasının plânlandığına işaret etmektedir. Kendini dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak gören, aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz.” diye konuştu.
Masum insanların ölümlerini ırk, din ve mezhep ayrımı gütmeksizin eşit gördüklerini vurgulayan Ahmet Yeten, “Ölümlerin mukayesesi yapılmaz; ancak Batı’da öldürülen 5 kişi ile savunmasız hâlde bombardıman altında katledilen, çoğu çocuk ve kadın 500 kişinin ölümünün dünya kamuoyunda edindikleri yer, hepimizin malumudur. Gösterdiğimiz bu hassasiyeti diğer milletlerden de insanlık namına beklemekteyiz. Şimdi, yeni üretilen silahların tatbikatını İslâm coğrafyası üzerinde yapan ancak İslâm’ı ve Müslümanları terörizmin kaynağı olarak gören tüm ülkelere sesleniyoruz: İslâm ve insan bir bütündür. İnsanın olduğu her yer bizim yanı başımızdır.” ifadelerini kullandı.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:15
Yatsı 22:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@