Murat Yıldırım aday olamıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi MYK Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada partinin 3 dönem kuralının devam edeceği açıklandı.

Güncel 04.05.2014, 21:01 04.05.2014, 22:01
798
Murat Yıldırım aday olamıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi MYK Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada partinin 3 dönem kuralının devam edeceği açıklandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde yapılan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren toplantı sonrasında Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik açıklama yaptı.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, tartışılmakta olan dar veya daraltılmış seçim sistemleri konusunda bir girişimde bulunulmamasına karar verildiğini belirterek, “Halen kamuoyunda ve partimizin yetkili kurullarında tartışılmakta olan Dar veya Daraltılmış seçim sistemleri konusunda da AKP’nin şu aşamada bir girişimde bulunmamasının doğru olacağına dair karara varılmıştır. Sonuç itibariyle 2015 seçimlerine mevcut seçim sistemiyle gidilmesi ilke olarak benimsenmiştir” dedi.

Çelik partide uygulanan 3 dönem kuralının da uygulanmaya devam edilmesine karar verildiğini söyledi. Çelik, “MKYK'mız tüzüğümüzdeki 3 dönem kuralı ile ilgili herhangi bir girişimde bulunulmamasına, mevcut kuralın devamının isabetli olacağına karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Alınan bu karar sonrasında partinin iktidara geldiği günden beri milletvekilliği yapan Çorum Milletvekili Murat Yıldırım gelecek yıl yapılacak olan seçimde aday olamayacak. Çorum’dan 3 dönemdir milletvekilliği yapan Murat Yıldırım halen AKP Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, TBMM Türkiye Filistin Dostluk Grubu Başkanlığı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevleri İnceleme Alt Komisyonu Başkanlığı, Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu üyeliği görevlerini yürütüyor.

Çorum’da 27 Haziran 1958'de doğan, Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu olan ve İngiltere’de The University of Manchester Institute’de İngilizce Matematik eğitimi alan Murat Yıldırım, Özel Pınar Çözüm Dergisi (Ensar) Dershaneleri ve Özel Pınar Eğitim Kurumları’nın kuruculuğunu yaptı. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinde kurucu ve yöneticilik görevlerinde bulundu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:15
Yatsı 22:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@