03 Mart 2014 Pazartesi 23:31
Murat Ocak’tan işletme cetveli için uyarı
6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesine göre Sanayi Sicil Belgesi'ne sahip firmaların, aynı kanunun 5. maddesine göre 1 yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini her yılsonundan itibaren en geç 4 ay içinde İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'ne vermesi gerekiyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, Yıllık İşletme Cetvellerini 30 Nisan tarihi mesai saati bitimine kadar vermeyen veya yıllık işletme cetvel bilgilerini internet ortamında süresi içerisinde giriş yapmayan işletmelere 6948 Sayılı Kanun’un 9. maddesi gereğince 759 TL idari para cezası uygulanacağını kaydetti.

Ocak sisteme girişi ise şu şekilde açıkladı: “Bakanlığın web sayfasında bulunan e-hizmetler bölümünde yer alan ‘Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ ve buradan işletme adına alınan şifre ile sisteme girilip arkasından ‘İşletme’ menüsüne girildikten sonra, çıkan ekranda ‘Belge No İle İşletmemi Getir’ menüsünden işletme çağrılarak Yıllık İşletme Cetveli için gerekli bilgiler doldurulup giriş yapılarak sistem üzerinden ‘İl Müdürlüğüne Gönder’ sekmesine tıklanarak on-line olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne gönderilecek.”
(Hüseyin Gazi KOLAÇ)
Son Güncelleme: 03.03.2014 23:31