Muhtarlara “seçim” bilgilendirmesi

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Muhtarlara “seçim” bilgilendirmesi

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

10 Ocak 2014 Cuma 00:28
Muhtarlara “seçim” bilgilendirmesi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mahalli İdareler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda köy muhtarları seçimlerde dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgilendirildi. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer, Mahalli İdareler Müdürü Nihat Özarslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Örs, kurum temsilcileri ile Çorum Merkeze bağlı köylerin muhtarları katıldı.
Seçimler sırasında engelli vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmadan rahat bir şekilde seçme hakkını kullanabilmeleri amacıyla Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı işbirliğinde çalışmalar başlatıldığının hatırlatıldığı toplantıda muhtarlara engelli vatandaşların oylarını nasıl kullanmaları gerektiği hususunda bilgi verildi.
Toplantıda Nihat Özarslan ile Ali Dinçer birer konuşma yaparak muhtarlara dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi verirken, muhtarlara dağıtılan formların da doldurulması sağlandı.
Nihat Özarslan, seçimlerin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yapılması için muhtarlara büyük görevler düştüğünü belirterek, seçimlerle ilgili hazırlıkların şimdiden tamamlanması, erişilebilirlik çalışmasının yapılması gerektiğini söyledi.
Ali Dinçer ise seçimlerde engelli vatandaşların erişilebilir binalarda oy kullanmalarının sağlanacağını belirterek, “Bu çalışma için öncelikle oy kullanılacak binaların erişilebilirlik durumunun belirlenmesi gerekmektedir. Formlarda yer alan sorulara verilecek cevaplar sonucunda ‘erişilebilir’ olarak tespit edilen binalarda engelli vatandaşların seçim günü ilgili binaya rahatça girmeleri ve oy kullanmaları amaçlanmaktadır” dedi. (Hacı ODABAŞ)
Son Güncelleme: 10.01.2014 00:29