“Muhtarlar, devletimizin uç beyidir”

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç; muhtarlık müessesesinin, doğrudan demokrasinin en iyi temsil edildiği ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirterek, “Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, devletimizin uç beyi olarak milletimizin gözü kulağı konumundadır.” dedi.

Güncel 19.10.2018, 23:52
241
“Muhtarlar, devletimizin uç beyidir”

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Kılıç şu görüşleri dile getirdi:

“Muhtarlık müessesi doğrudan demokrasinin en iyi temsil edildiği en köklü, halka en yakın, çok iyi kurumsallaşmış, halkın taleplerine yerinde en hızlı ve doğrudan cevap verebilecek, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, devletimizin uç beyi olarak milletimizin gözü kulağı konumundadır.

Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmakla birlikte demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır.

Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da büyük önem ve değer verdiği, ilimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün halkımıza ve görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@