“Muhsin Yazıcıoğlu suikastını aydınlatma çabası göstermediler”

BBP İl Başkanı Erdal Özkan, Muhsin Yazıcıoğlu suikastını aydınlatmak için hemen hiçbir şey yapmayanların, yolsuzluk iddialarının üstünü kapatmak için girdikleri gayreti hayretle izlediklerini belirterek, “Allah Muhsin'leri sever ve Muhsin'lerin ahını kimsede bırakmaz.” diye konuştu.

Güncel 12.01.2014, 23:24 12.01.2014, 23:25
719
“Muhsin Yazıcıoğlu suikastını aydınlatma çabası göstermediler”
Erdal Özkan, yazılı açıklamasında şu görüşleri savundu:
“Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadetinin üzerinden 4 yıl 9,5 ay veya diğer bir deyişle 1725 gün geçti. Bunca zaman geçmesine rağmen iktidarı elinde bulunduranlar, bu olayın aydınlatılmasıyla ilgili neredeyse hiçbir şey yapmadılar. Hiçbir gayret göstermediler. Hatta zaman zaman bu olayın üstünü kapatmak ister gibi bir görüntü sergilediler.
Bunların ışığında son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili gayret ve mücadeleye baktığımızda, üzüntümüz daha da artmaktadır. Yolsuzluk iddiaları ve ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlarla ilgili iktidar mensuplarının, bu olayları kapatmak için gösterdiği çaba ve verdiği mücadeleyi anlamakta zorluk çekiyoruz ve kamu oyu önünde soruyoruz; Yandaşlarınızın yolsuzluk iddiaları ve ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar, Muhsin Yazıcıoğlu gibi yiğit ve güzel bir insandan daha mı önemlidir? Ya da bizim bilmediğimiz bir ilişkiler ağı mı vardır? Çünkü; bugün gösterdiğiniz gayretin onda birini göstermiş olsaydınız, Muhsin Başkan'ın suikasti çoktan çözülmüş olurdu.
Söyleyeceğimiz söz çoktur. Bugün için bu kadarla yetinmek istiyoruz ve herkesin gerçek manada hakka ve hukuka uygun davranmasını istiyoruz. Kendilerine dokunulduğunda Allah'ı, hakkı hukuku hatırlamak değil, her zaman O'nun gösterdiği yolda yürümeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Kazanmak için her şey mubahtır zihniyeti doğru değildir.
Muhsin Yazıcıoğlu sadece Allah'ın rızasını kazanmak için gayret gösterdi, o adına layık şekilde Muhsince yaşadı. Hiçbir yolsuzluk, hırsızlık, haksızlığın içerisinde olmadı ve bütün hayatını onlarla mücadele ile geçirdi. Yiğit yaşadı, güzel yaşadı ve bu şekilde sonsuzluğun sahibine kavuştu. Bütün bunları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.
Ve diyoruz ki; Allah Muhsin'leri sever ve Muhsin'lerin ahını kimsede bırakmaz.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@