Muhsin-i Tavır Derneği'nden Başkan Külcü'ye ziyaret

Muhsîn-i Tavır Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fatih Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'yü ziyaret etti.

Muhsin-i Tavır Derneği'nden Başkan Külcü'ye ziyaret

Muhsîn-i Tavır Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fatih Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'yü ziyaret etti.

19 Ekim 2016 Çarşamba 23:08
Muhsin-i Tavır Derneği'nden Başkan Külcü'ye ziyaret
Dernek Başkanı Yücel ve yönetim kurulu üyelerinin çalışmalarını uzun zamandan beri takip ettiğini ve yaptıkları çalışmaları takdir ettiğini belirten Başkan Külcü, “Türkiye'nin bütün kritik süreçlerinde yaşınızın çok üzerinde bir olgunluk, bir anlayış, bir feraset ile yerli ve milli bir duruş sergilediniz. Bunlarla bizim size olan sevgimiz daha da arttı” dedi.
Türkiye'nin geleceğinin iyi yetişmiş bir gençlikle ve nesille daha aydınlık olacağına inandığını belirten Başkan Külcü, “Bu vatanın bir evladı olarak bugün bize düşen bulunduğumuz konumlarda en iyi şekilde hizmet verebilmektir. Sizlerin de bu anlayışla ilerlediğinizi biliyorum. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun Anadolu'ya attığı tohumun başak vermesi boy sürmesi gibi sizleri görüyorum. Muhsin Yazıcıoğlu'nun devamı olduğunu iddia eden siyasi kişiliklere, kimliklere karşı sizin yerli ve milli duruşunuz da ayrıca takdire şayan bir tutumdur. Gezi olaylarından 15 Temmuz darbe girişimine kadar Türkiye'nin her kritik sürecinde, her önemli olayında dik, doğru ve milletin durduğu yerde durdunuz. Biz bu kutlu yolculuğu 79 milyon insanın hepsiyle birlikte yürümek zorundayız. Ama yürürken zihniyeti buna müsaade etmeyenler, heyecanı buna yetmeyenler, büyük milletimizin ufkunu geçmişini ve gelecek heyecanını kavrayamayanlar bu kervandan ayrılacaklar. Bu kutlu yolculuğu milletle yürümek istemeyenler kervandan ayrılabilirler. Ama biz el ele kol kola Allah'ın izli ile bu yolculuğu beraber yapacağız. Milletimizi aydınlık yarınlara hep beraber taşıyacağız" dedi. 

“MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN İSMİ ŞEHRİMİZDE DE YAŞAYACAK”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Türkiye’nin siyasi tarihinde çok önemli bir isim olduğunu belirterek, “Muhsin Başkanın isminin şehrimizde bir yere verilmesi uzun zamandır gündemimizde yer alıyordu. Biz O’nun da zor zamanlarda duruşuna şahitlik etmiş bir nesiliz. Onun ismi de resmi de bu ülkede yaşamaya devam edecek. Biz de Belediye Meclisimizin kısa süre önce aldığı bir karar doğrultusunda Küçük Sanayi Sitesi’ndeki caddemize Muhsin Yazıcıoğlu ismini verdik. Bu şehirde yaşayan herkese yönelik yapacağınız tüm çalışmalarınızda Belediye Başkanı olarak yanınızdayım." dedi.
Ziyarette Muhsîn-i Tavır Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fatih Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Külcü'ye yeni yayım hayatına başlayan Muhsîn-i Tavır Dergisi ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun fotoğrafının yer aldığı işlemeli halı hediye etti.
(Haber Merkezi)