Mühendislik’e simülasyon laboratuvarı

Mühendislik Fakültesi koordinesinde çalışmaları devam ettirilen “Knowledge Transfer ofNumerical Analysis and 3 D Similation Technologies Applied on Engineering Research Programmes (KNOWTECH3D)” isimli AB yenilik transferi projesi kapsamında Mühendislik Fakültesi Laboratuvarı’nda kurulan “Lisansüstü Simülasyon Laboratuvarı’nın” açılışı dün gerçekleştirilen törenle gerçekleştirildi.

Güncel 24.02.2014, 22:40 25.02.2014, 00:32
950
Mühendislik’e simülasyon laboratuvarı
Açılışa Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Osman Eğri, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halil Aykul ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halil Aykul, Leonardo da Vinci Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen 217 bin Euro’luk bütçeye sahip yenilik transferi projesi kapsamında sayısal analiz ve 3 boyutlu similasyon teknikleri hakkında öğrencilerin, akademisyenlerin ve ilgili sektörlerin farkındalıklarının artırılmasının amaçlandığını ifade etti.

Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Hitit Sanayici ve İş Adamları Derneği, Anova Mühendislik, Basque Centre for Applied Mathematics, Miguel Altuna İnstitute, Lund University ve Southampton Univercity tarafından hazırlanan proje kapsamında Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 10 adet yüksek özellikli bilgisayar ve Ansys, Comsol, Solidworks gibi değişik katı modelleme ve analiz yazılımlarının lisanslı olarak temin edilerek lisansüstü öğrencilerin ve akademik personelin kullanımına sunulduğunu belirten Aykul, proje ortaklarından Hititsiad’ın yüne bu kapsamda laboratuarın tefrişatını üstlendiğini ifade etti. Yapılan açıklamanın ardından laboratuvarın açılışı gerçekleştirilerek katılımcılara yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@