“Muhasebe sektöründe ara eleman ihtiyacı var”

Fikret Tepençelik, muhasebeciliğin, her alandaki kuruluşların tüm işlemlerini takip eden, işlemleri kaydeden ve sonuçlandıran bir meslek olduğunu belirterek, “Muhasebe, özellikle de ticari kuruluşlar için son derece önemli” diye konuştu.

Güncel 07.12.2017, 22:20
970
“Muhasebe sektöründe ara eleman ihtiyacı var”

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğretim görevlileri ile öğrencileri, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Fikret Tepençelik’i ziyaret ettiler.

Teknik gezi kapsamındaki ziyarete, Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Doğan Demirci, Öğr. Gör. Cemal Çevikli, Öğr. Gör. Ahmet Erkan Cihangir, Öğr. Gör. Emrah Şahin ve program öğrencileri katıldı.

Her türlü kuruluşun tüm işlemlerini takip eden, kaydeden ve sonuçlandıran bir meslek olarak muhasebeciliğin önemine dikkat çeken Fikret Tepençelik, “Muhasebe, sadece ticari kuruluşların değil, devlet kurumlarının, dernek, vakıf gibi kuruluşların da işlemlerini takip ettiği için, her bir kuruluş için çok önemlidir. Sıradan bir kuruluşun dahi basit veya kapsamlı bir muhasebe sistemi olması gerekir” dedi.

Tepençelik, muhasebe sektöründe ara elemana çok ihtiyaç duyulduğunu da belirterek, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi durumunda sektörde rahatlıkla iş bulabileceklerini söyledi.

Mesleki bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Tepençelik, öğrencilerin mesleğe dair sorularını da yanıtladı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık da, teknik gezi ile ilgili olarak, reel sektör ile işbirliğini çok önemsediklerini, bu sebeple de birçok teknik gezi ve söyleşi programladıklarını belirterek, Fikret Tepençelik’e teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@