Muharrem Şemsek: “MHP kongreye gitmeli”

Milliyetçi Hareket Partisi’nde olağanüstü kurultay toplanması için imza veren il ve ilçe teşkilatlarının kapatılmasına muhaliflerden Koray Aydın, Meral Akşener ve Sinan Oğan’dan sonra MHP Kurucular Kurulu üyeleri de yayınladıkları bir bildiri ile teşkilat kapatmalarına tepki gösterdi.

Güncel 24.02.2016, 23:09 24.02.2016, 23:11
1445
Muharrem Şemsek: “MHP kongreye gitmeli”

İçlerinde eski MHP Çorum Milletvekili, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Muharrem Şemsek’in de yer aldığı Kurucular Kurulu’nun 12 ismi yazılı bir açıklama ile kongre talebi ve mahkeme sürecini değerlendirdi. MHP’nin 20 kişilik Kurucular Kurulu’nun 12 üyesi, Muharrem Şemsek, Ali Sağır, Aziz Mecit, Hayrettin Başeğmez, Kemal İnandı, Mehmet Topçu, Mehmet Küçükince, Mehmet Gümüştaş, Mevlüt Dedeoğlu, Muttalip Polat, Niyazi Ahıska ve Selahattin Güntay imzasıyla yapılan açıklamada teşkilat kapatmaların, ülkücülerin ötekileştirilmesinin ve mahkemede çözüm aranmasının hem partiye hem de ülkeye zarar verdiği dile getirildi.
Mevcut tartışmaların fırsata çevrilerek partinin daha güçlü hale getirilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada “MHP 47 yıllık geçmişi ile Türk milletine çok değerli hizmetler yapmış ve Türk siyasi hayatının en köklü partilerinden biri olmuştur. MHP iktidar ve muhalefet olarak takip ettiği politikalar ve yetiştirdiği kadrolar ile milletimizin hayatında derin tesirleri olan yerli ve milli bir partidir. MHP geçmişte olduğu gibi gelecekte de Türk milletine hizmet etmeye devam edecek, geçici ve konjektörel sonuçlar dışında milletimizin güvenini kazanarak iktidar olacaktır. Türkiye’nin içte ve dışta yaşadığı büyük problemler de düşünülerek kısa sürede doğru bir çözüm üretilerek mevcut tartışmalı durumun sonlandırılması ülkenin ve partimizin hayrına olacaktır. Süreç mahkemeye taşınsa da mevcut yönetim seçimli olağanüstü kongre kararı vererek iktidar yolunu açmalıdır” denildi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@