31 Ocak 2014 Cuma 23:55
Muhammed Çetin AKP’den istifa etti
AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun “partiye zarar verdiği, parti içinde fitne yaratan konuşmalar yaptığı” gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu’na havale ettiği İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, düzenlediği basın toplantısıyla istifasını açıkladı.
İstifası sonrası basın mensuplarının karşısında geçen Çetin “Bunca yolsuzluk adaletsizlik karşısında daha fazla AKP’de kalamazdım. Bir çok arkadaşımın yakında aynı şeyi yapacağını göreceksiniz. Birçok arkadaşımın aynı şeyi yapacağını çok yakında göreceksiniz. AKP’de bizi konuşturmadılar. Çok kimse rahatsız. Yakında hepsi patır patır dökülür” dedi.
Muhammed Çetin’le birlikte 17 Aralık operasyonlarının ardından AKP’den ayrılan milletvekili sayısı sekize çıktı. Daha önce de İdris Bal, Ertuğrul Günay, Haluk Özdalga, Erdal Kalkan, İdris Naim Şahin, Hakan Şükür ve Hami Yıldırım istifa etmişti. Çetin’in istifasıyla AKP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 319’a düştü. Erdoğan Bayraktar’ın dilekçesi ise halen AKP Grup Yönetim Kurulu’ndan Meclis Başkanlığı’na iletilmediği için işleme alınmadı. (Kemal YOLYAPAR)
Son Güncelleme: 31.01.2014 23:55