Müftülük’ten “sigarayı boykot” konferansı

Çorum İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, 9 Şubat Sigarayı Boykot Günü nedeniyle konferans düzenledi. Turgut Özal Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Attila Alpay, Kur'an kursu öğreticilerine, cami görevlilerine ve katılımcılara "Zararlı Maddeler ve Kurtulma Yolları" konulu konferans sunumu gerçekleştirdi.

Güncel 11.02.2016, 23:56 11.02.2016, 23:56
349
Müftülük’ten “sigarayı boykot” konferansı

Konferansa, İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Attila Alpay, Müftü Yardımcıları Abdullah Pamuklu ve Selahattin Bozkurt, Şube Müdürü Abdullah Salman, Eğitim Uzmanı Rahmi Güccan yanı sıra merkez ve köylerde görev yapan bay ve bayan kur'an kursu öğreticileri, cami görevlileri ile çok sayıda katılımcı katıldı.
Hıdırlık Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu Öğreticisi Musa Karagöz'ün kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılış konuşmasını İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın yaptı. Akın konuşmasında; din görevlileri tarafından verilen dini eğitimlerin yanı sıra insanların zararlı alışkanlıklardan kurtulma noktasında din hizmetlerinin yürütüldüğü cami ve kur'an kurslarının etkili bir güç olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve Yeşilay Cemiyeti'nin zararlı alışkanlıklarla ilgili çok sayıda işbirliği ve protokollerin olduğunu hatırlatan İl Müftüsü Akın, dinimizde haram ve helaller ile ilgili konuların daha etkin anlatılmasının öneminden bahsetti.
Kur'an Kurslarından sorumlu Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu’nun Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı’nın düzenlediği çalıştay notlarını ve aylık gündem maddelerini din görevlileri ile paylaşmasının ardından konferansa geçildi.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Attila Alpay, konferansa katılan kur'an kursu öğreticilerine ve katılımcılara ‘Zararlı Maddeler ve Kurtulma Yolları’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ülkemizin toplum sağlığını tehdit eden en büyük zehirin sigara olduğunu kaydeden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesi Başkanı Attila Alpay, tüm tiryakileri sigarayı bırakmaya ve sağlıklı bir yaşama çağırdı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@