“Müftülük herhangi bir işlem yapacak mı?”

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Diyanet bünyesinde çalışan bir kısım memurun kendilerini siyasi belirleyici şekline sokarak bir takım ifşaatta bulunduklarını bildirdi.

Güncel 10.04.2019, 21:12
805
“Müftülük herhangi bir işlem yapacak mı?”

Kargı Müftülüğü’nde imam olarak çalışan Y.D.’nin 31 Mart saat 17.31’de sosyal medya hesabından kendisinin FETÖ’cü olduğunu beyan ederek siyasi değerlendirmelerde bulunduğunu iddia eden Özsaçmacı, Kargı Müftülüğü’nün bununla ilgili ne gibi bir işlem yapacağının merak edildiğini söyledi.

Y.D. isimli imamın FETÖ’nün neresinde olduğunu ve bağlantısının ne olduğunu soran Özsaçmacı, “Şimdi bu şahıs kendini ifşa ederken bir başkalarına yönlendirmeyi nasıl yapabilmekte bu taktikleri hangi abisinden almıştır?

Yazık ki çok yazık. Bakıldığında aradan iki sene geçiyor, üç sene geçiyor, seneler geçiyor ve o dönemde, en zor dönemde Cemaat’e karşı en açık ve net duruşu alan kişilere durup dururken FETÖ’cü gibi suçlamalar yapabiliyorlar. Ve işin ilginç tarafı da şu ki, kazanıyor gibiler.

Şimdi burada iş iyice değişiyor. Artık FETÖ meselesi, Cemaat meselesi, darbeci bir zihniyete karşı mücadele, Türkiye’de paralel bir devlet yapısını temizleme olayını aştı. O bir şekilde sürüyor. O olayı aştı. Tamamen bir enstrümana dönüştü. Ve bugün birileri önlerine çıktığını düşündüğü kişileri tamamen tasfiye için, etkisizleştirmek için FETÖ suçlamasına başvuruyorlar. FETÖ suçlaması da öyle bir suçlama ki, dediğiniz zaman karşı taraftakine yapışıp kalabiliyor. İstediği kadar karşı taraf kendisinin öyle olmadığını anlatmaya çalışsın, bu kişiler hele bir de güçlerini siyasi iktidardan alıyorlarsa konumları itibariyle, kullandıkları mecra itibariyle etkili olabiliyorlar.

Kamuoyu nezdinde uyarıyorum: Geçmişlerindeki birlikteliklerini örtbas etmek için çarpık ilişkilerini gizlemek için, kendi göbek bağlarının ortaya çıkacağı korkusu içerisinde olanlar sanıyor ki ömürleri boyunca hiçbir bağı bağlantısı olmayanlara karşı iftira atarlarsa kendilerinin aklanacağını mı sanıyor. Namussuzluk cesareti var bu çapsız kafalarda. Bunlara daha çok şey yazılıp söylenir ancak vaktimizi bu cahillerin çalmasına izin vermeyeceğimi belirtiyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@