“Mobilyadaki KDV indirimi daimî olsun”

Mobilyacı esnafından Murat Erdal, Eylül ayının sonuna kadar uygulanacak olan mobilyadaki KDV indiriminin sürekli olması gerektiğini söyledi.

“Mobilyadaki KDV indirimi daimî olsun”

Mobilyacı esnafından Murat Erdal, Eylül ayının sonuna kadar uygulanacak olan mobilyadaki KDV indiriminin sürekli olması gerektiğini söyledi.

13 Eylül 2017 Çarşamba 00:37
“Mobilyadaki KDV indirimi daimî olsun”

Şubat ayından bu yana KDV indiriminin %18’den yüzde 8’e indirilmesi ile mobilya sektöründe satış oranlarının yüzde 30’un üzerine çıktığını belirten Murat Erdal, “3 Şubat’tan bu yana iç pazarda çok ciddi anlamda hem istihdam sağlanmış, hem de iş anlamında olumlu aşama kaydedilmiştir.” dedi.

Murat Erdal konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“Bugün verilere bakıldığında Türkiye genelinde 500 bin kişinin istihdam ettiği mobilya sektöründe, KDV indirimi ile birlikte 20 bin civarında istihdam artışı yaşanmıştır. Son 15 yıl içerisinde mobilya sektörü katma değeri yükseltmiş, bununla birlikte dünya pazarında kalitesiyle birlikte pazardaki yerini korumuştur.

Bankaların vermiş oldukları raporlara göre Şubat ayından bu yana kredi kartı ile mobilya alımlarında artış olduğu görülmüştür. 30 Eylül’den itibaren KDV indiriminin kanunlaşmasını Çorumlu mağazacı ve imalatçı esnafları olarak beklemekteyiz. Bu uygulama, sektörümüzün makinalaşmasında ve kalitenin artmasına büyük katkı sağlayacaktır. KDV oranının yüzde 8’e sabitlenmesi ile birlikte haksız rekabetin önüne geçilecektir. Yatırımcı arkadaşlarımızın geleceğe umutla bakmalarında KDV’nin sabitlenmesinin önemi büyük olacaktır.

Çorumlu hemşerilerimizin mobilya ihtiyaçlarında özellikle yerli esnafı ve yatırımcıyı tercih ederek alışveriş yapmaları hem şehrimiz ekonomisine destek olacak, hem de yerli işletmelerin güçlenmelerine hız verecektir. Her koşulda yerli esnafın desteklenmesi öncelikli isteklerimiz arasındadır.

İsteklerimize her zaman olumlu karşılık veren, bugün ve bugünden sonraki zamanlarda mobilya sektörüne katkısı olan devlet büyüklerimize ve muhalefet parti temsilcilerimize minnettarız. Mobilya sektöründen ekmeğini kazanan tüm mağazacı ve imalatçı arkadaşlarıma kazasız, bol kazançlı günler dilerim.”

(Recep SERBES)