“Mobilya sektöründe bilgisayarlı makine kullanımı yaygınlaşmalı”

Erdallar Büro Mobilya Sahibi Murat Erdal, mobilya sektöründe makinenin önemine değinerek, bilgisayarlı mobilya makinası kullanımının giderek yaygınlaştığını, üniversitenin kendi bütçesi ile bu makinaları alarak, Çorum’da mobilya sektörüne ivme kazandıracağını belirtti.

Güncel 30.10.2017, 22:32
889
“Mobilya sektöründe bilgisayarlı makine kullanımı yaygınlaşmalı”

Şuan ki manuel makinalarda eğitimli ve işsiz gençlerin bu sektörde istihdam etmesi ve yetişmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Erdal, Çorum’da mobilya sektörünün gelişmesi için bu gibi girişimlerin yapılmasının ileriye dönük planlamada önem kazanacağını söyledi.

Murat Erdal konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Mobilya sektöründe iş gücünün hafiflemesinde bilgisayarlı makinaların önemi giderek artmaktadır. Kaliteli ve hatasız mobilya üretiminde bilgisayarlı makinaların önemi büyüktür. Ülkemiz genelinde bilgisayarlı mobilya makinası kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Şehrimizde de bu makinaların kullanılması işletmelere ve şehir ekonomisine ciddi fayda sağlayacaktır.

2017 yılının ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilen mobilya makinaları tanıtım fuarının mobilya sektörü açısından faydalı olduğu görülmekle birlikte, yeni teknolojik makinaların yerli üretim olması memnuniyet vericidir. Önceki yıllarda bilgisayarlı makinalar ithal edilerek ülkemize getiriliyordu, bu gün bakıldığında yerli makinalıların bu makinaları üretmesi mobilya sektörünün geleceği açısından çok önemlidir.

“GENÇLERE BİLGİSAYARLI MAKİNALAR ÖĞRETİLMELİ”

Önerimiz şudur; Üniversite kendi bütçesi ile bu makinaları alıp, yeni bir bölüm oluşturarak sanayide mevcut çalışan gençlere bilgisayarlı makinaların kullanılmasını öğretip, teknik açıdan donanımlı olmalarını sağlayabilir. Bu sayede işsiz gençlerinde bu mesleğe bakış açıları olumlu yönde gelişir.

Şu durumda eski manüel makinalarda eğitimli ve işsiz gençlerin bu sektörde istihdam etmesi ve yetişmesi mümkün görülmemektedir. Teknolojik makinaların kullanımında mobilya sektörüne yeni başlayacak işçilerin bilgisayar kullanması ve teknik bilgilerinin gelişmesinde üniversite sanayi işbirliği sağlanmalıdır.

Bu birlikteliğin sağlanması yatırımcının risk almasına katkı sağlayacak, Çorum’da mobilya sektörünün gelişmesi için bu gibi girişimlerin yapılması ileriye dönük planlamada önem kazanacaktır. Bu sektörden ekmeğini kazanan imalatçı ve mağazacı meslektaşlarıma bol kazançlı günler dilerim. Bu güne kadar mobilya sektörüne katkı sağlayan devlet büyüklerimize minnettarız.”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@