Mobil Süt toplama ünitesi kuruluyor

Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Mobil Süt Toplama ve Depolama Ünitesi Projesi’ kapsamında teslimat yapıldı.

Güncel 23.04.2020, 18:23
311
Mobil Süt toplama ünitesi kuruluyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından ilan edilen “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm” mali destek programına ‘Mobil Süt Toplama ve Depolama Ünitesi Projesi’ ile başvuran Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde projenin hayata geçirilmesi ile önemli bir eksiklik giderilecek. Proje kapsamında alınan Mobil Süt Toplama Merkezleri’nin teslimi gerçekleştirildi.

Proje hakkında bilgi veren Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin desteğiyle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına verilen proje kapsamında 10 adet Mobil Süt Alım Merkezi’nin Birliğe teslim edildiğini belirterek, “OKA’dan hibe olarak alınan Mobil Süt Alım Merkezleri 10 köy ve en az 200 süt üreten işletmeye hizmet edecektir. Projemiz kırsalda alt yapı sorunu çeken ve ulaşım problemi nedeniyle sütü alınamayan köylerimize büyük katkı sağlayacak ve ilimizin süt üretimini artıracaktır. Projede emeği geçen başta Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi’ye, OKA Genel Sekterimize ve çalışanlarına tüm üreticimiz adına teşekkür ediyoruz. Mobil Süt Alım Merkezleri ülkemize, ilimize ve üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:51
Öğle 12:57
İkindi 15:29
Akşam 17:52
Yatsı 19:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@