Misket Dikmen: “TRT çalışanları hedef gösterilmemeli”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, muhalefetteki partilerin TRT çalışanlarını hedef alan davranış ve söylemlerine tepki gösterdi. Dikmen, gazetecilerin o kurumda çalışmalarının, o kanalın yayın politikasını tasvip ettikleri anlamına gelmediğini söyledi.

Güncel 03.11.2015, 22:00 03.11.2015, 22:02
867
Misket Dikmen: “TRT çalışanları hedef gösterilmemeli”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen siyasilere sağduyu çağrısı yaparak, “TRT’yi hedef alan davranış ve söylemler TRT çalışanlarının işlerini zorlaştırmakta ve onları hedef haline getirmektedir. Devletin televizyonu TRT’nin yayın politikası ne olursa olsun biz gazetecilerden ve çalışanlardan yana tarafız” dedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin TRT mikrofonunu kaldırmasının ardından MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın da TRT muhabirlerini kovmaya çalışmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Dikmen, şunları söyledi:

SAĞDUYU ÇAĞRISI
“Meydanlarda basın özgürlüğünden yana tavır takınan MHP ve CHP liderlerinin yine meydanlardan TRT’yi hedef göstermesi, TRT’den ziyade o kurumda görev yapan meslektaşlarımızı hedef haline getirmekte ve mağdur etmektedir. Meslektaşlarımız görevi başında halk tarafından yoğun tepki ve linç girişimleriyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Sağduyulu ve topluma örnek davranışlarda bulunması gereken liderlerin bir taraftan basın özgürlüğüne yönelik eleştiriler getirirken diğer taraftan bu tutumlarıyla taban tabana zıt davranışlar sergilemesini doğru bulmuyoruz. Unutulmaması gereken nokta; TRT’de görev yapan meslektaşlarımızın yalnızca kendilerine verilen görevi özveriyle yerine getirme gayreti içinde olmalarıdır. O kurumda çalışmaları, onların kanalın yayın politikasını tasvip ettiği anlamına gelmez. Sağduyudan uzak bu tür söylemlerden en büyük zararı yine çalışanlar görmektedir. Siyasilerden ve toplumun diğer kesimlerinden beklentimiz, hangi yayın politikasını güderse gütsün basın ve ifade özgürlüğüne saygılı olmaları ve meslektaşlarımızı hedef gösteren söylemlerden kaçınmalarıdır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@