Milli Eğitim’de rehberlik hizmetleri görüşüldü

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı Başkanlığında, Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Tahir Demir, ilçe şube müdürleri ve rehberlik öğretmenlerinin katılımıyla zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıda konuşan Sarı, öğrenciler için yürütülecek rehberlik hizmetleri ile hazırlanacak eylem planı faaliyetleri ve velilere yönelik verilecek olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin önemli olduğunu belirtti.

Güncel 28.09.2020, 20:03
301
Milli Eğitim’de rehberlik hizmetleri görüşüldü

Sarı, rehberlik faaliyetlerinde öncü rol üstlenen rehber öğretmenlerinin etkisi ve rolü ile önleyici rehberliğin öneminin büyük olduğunu vurguladı.

Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Tahir Demir de, toplantıda sunum yaparak 2020-2021 eğitim öğretim yılında rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri alanında yapılacak çalışmalar ile geçen yıllara ait yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okul rehberlik servislerinin etkin bir şekilde çalışabilmeleri için alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıda ayrıca; okullarda psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetleri, rehber öğretmeni olmayan okullara yönelik yapılacak çalışmaların planlanması, okul ve sınıf rehberlik programlarının; planlanması, hazırlanması ve okullarda özel eğitim uygulamaları kapsamında yapılacak iş ve işlemler konuları görüşülerek kararlar alındı.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@