Milletvekili Kurt’un projeleri 43 ülkeye örnek oldu

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt'un genel kurulda yaptığı konuşmasını Asya Parlementerler Asamblesi Genel Sekreteri Dr. Mohammad Reza Majidi en iyi konuşma seçti.

Güncel 04.12.2017, 21:13
942
Milletvekili Kurt’un projeleri 43 ülkeye örnek oldu

Türkiye’nin dönem başkanlığında İstanbul’da düzenlenen, Asya Parlamenterler Asamblesi 10. Genel Kurul toplantısında, “Kalkınma ve Asya’da Barışa Kadın Perspektifi ile Yaklaşım” konularında Milletvekili Kurt, konuşmacı olarak söz almıştı. Konuşmanın içeriğinde, kadınların iş dünyasına girmelerinin teşvik edilmesi ve bunu ülke barışına, sürdürülebilir kalkınmaya yansıtmalarından bahseden Kurt, Türkiye'de ve Çorum'da kadın girişim kooperatiflerinin faaliyetlerini tüm ayrıntıları ile örnekler vererek anlattı.

Gerçekleştirilen sunum ve yapılan konuşmanın ardından Asya Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Dr. Mohammad Reza Majidi, bu konuşmayı içerik açısından en iyi konuşma seçti ve 43 üye ülkeye bu konuşmanın gönderilmesine karar verdi. Milletvekili Kurt'un Çorum adına gerçekleştirdiği bu projelerin ülkeler çapında örnek teşkil edilmesini takdirle karşılayan vatandaşlar, “Duyduğumuz bu haklı gurur ile sayın milletvekilimizi tebrik ederiz” dediler.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@