“Milletimiz 15 Temmuz’da dik duruşlarıyla tarih yazdı”

Vali Necmeddin Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Güncel 13.07.2017, 00:37
634
“Milletimiz 15 Temmuz’da dik duruşlarıyla tarih yazdı”

15 Temmuz gecesi demokratik yapı, anayasal düzen, parlamenter sistem, milli bütünlük ve iç barışın alçakça, ahlaksızca ve vicdansızca saldırıya maruz kalan milletimizin iradesini bir avuç haine çiğnetmediğini söyleyen Vali Necmeddin Kılıç, artık her yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitleri gönülden yâd ederek hatıralarını gelecek nesillere aktaracaklarını söyledi.

Vatanı, milleti, devleti ve namusu için şehit olan tüm şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatmanın boyunlarının borcu olduğunu söyleyen Vali Kılıç yayınladığı mesajda Orhan Şaik Gökyay’ın ‘Bu Vatan Kimin” şiirindeki “Bu vatan, toprağın kara bağrında Sıradağlar gibi duranlarındır; Bir tarih boyunca, onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir…” sözüne yer verdi.

Milletimizi istedikleri zaman hizaya sokacaklarına inanan hainlerin 15 Temmuz gecesi amaçlarına ulaşmak için fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiğini söyleyen Vali Kılıç mesajında şunları söyledi:“Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimizin kadim tarihinde şanlı bir sayfa olmuş ve Milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.

Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, tüm gazilerimize şifalar diliyorum”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@