“Millet statükoyu kaldıracak”

HAZİRAN seçimleri kapsamında CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Çorum’a geldi. Mehmet Ersoy Caddesi üzerinde bulunan Aşık Mahsuni Şerif Parkı’nda halka hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan “Millet statükoyu kaldıracak” dedi.

“Millet statükoyu kaldıracak”

HAZİRAN seçimleri kapsamında CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Çorum’a geldi. Mehmet Ersoy Caddesi üzerinde bulunan Aşık Mahsuni Şerif Parkı’nda halka hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan “Millet statükoyu kaldıracak” dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 00:36
“Millet statükoyu kaldıracak”

AK Partinin statükoyu kaldırma vaadi ile iktidara geldiğini hatırlatan Tezcan, 16 yılda statükoyu kendilerinin destekler hale geldiğini söyledi. Milletin artık statükoyu istemediğini belirten Tezcan “Millet artık statükoyu istemiyor. AK Parti Türkiye’yi statükodan kurtaracağız diye iktidar oldu. 16 yılda AK Parti statükocu oldu” dedi. Tezcan, AK Parti’nin statükonun temsilcisi olduğunu belirterek, ‘Değişmeye direnen, Türkiye’nin kalkınmasına direnen, işsizlik ve yoksullukla mücadeleye direnen, özgürlüğe direnen, hukuk devletine direnen, yoksuzlukla mücadeleye direnen Millet artık Statükonun temsilcileri oldukları için bunları ret ediyor” dedi. Tezcan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin Diyarbakır mitingine ilişkin, "İstihbarattan aldığım bilgi, bu mitinge katılanların neredeyse tamamına yakını HDP’li" sözlerini değerlendirerek şunları söyledi: “Niye kendisi Diyarbakır’da devletin bütün imkanlarıyla 5 bin polisle gittiği miting meydanında Muharrem İnce’nin yaptığı mitingin dörtte biri kalabalık vardı. O devletin imkanlarıyla miting alanının dörtte birini, Muharrem İnce milletin imkanlarıyla Diyarbakır meydanı doldu taştı. Şimdi çıkmış diyor ki MİT takip etti. İstihbarat buna bağlı ya. O mitingde HDP’liler vardı diyor. O mitingi HDP’liler doldurdu diyor. O mitingde AK Parti’liler de vardı. Başka partililer de vardı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın işi CHP veya Muharrem İnce’nin mitinglerine katılımcıları takip etmek mi, MİT, Milli İstihbarat Teşkilatı mı. Muharrem İnce’yi takip teşkilatı mı, MİT, Milli İstihbarat Teşkilatı mı, Mitingleri izleme teşkilatı mı?, MİT’i bu işlerle meşgul edeceğine terör örgütlerini, IŞID’i takip etmeye kullan. MİT’i gerçek işleriyle uğraştırsaydın darbeyi eniştenden öğrenmek zorunda kalmazdın. Darbeyi bile eniştenden öğrendin” FETÖ ile mücadeleye de değinen Tezcan, “Biz FETÖ ile mücadele veriyoruz diyorlar, FETÖ devlete sızmış diyorlar, İyide FETÖ, devlete üç kişi ya da dört kişi sızmış olabilir. Milli Eğitime, Emniyete, Türk silahlı kuvvetlerine, Yargıya senin iktidar zamanında bunlar planlı olarak yerleştirdi bunu herkes biliyor. FETÖ ile mücadele vatandaşın çocuklarını FETÖ okullarında okudu diye cezaevlerine atmak mı, Şimdi soruyorum size, bu mu FETÖ le mücadele, FETÖ bankalarının kurdelelerini kesenler iktidarda, FETÖ’nün okullarında okudu veya FETÖ’nün bankalarına para yatıranlar hapiste, bu mu sizin FETÖ ile mücadeleniz” dedi. Tezcan, iktidara geldikleri gün OHAL'i de kaldıracaklarını sözlerine ekledi.
Tezcan'a CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Burçin Solmaz Polat, Gürsel Yıldırım, Mehmet Tahtasız, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP İl Başkanı Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları  eşlik etti.

(Yusuf ÇINAR)

banner155