28 Şubat 2014 Cuma 22:56
“Millet size ülkeyi adaletli yönetin diye oy verdi, soyun diye vermedi”
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, 17 Aralık operasyonunun Türkiye'de bir milat olduğunu dile getirdi. Daha önce dile getirdiklerini ancak belgelendiremedikleri yolsuzlukların ilk defa 17 Aralık ile birlikte belgelendiğini kaydeden Köse, “Millet size ülkeyi adaletli yönetin diye oy verdi, soyun diye vermedi” diyerek, hükümetin pislikleri bu operasyonla bir bir ortaya çıktığını söyledi.

As Kültür Düğün Salonu’nda düzenlediği toplantıda konuşan Köse, TBMM'nin son günlerde tek yaptığı işin hükümetin yanlışlarını kapatmak olduğunu söyledi.

Konuşmasında programa katılan CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Balbay'a da teşekkür eden Tufan Köse, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Tam bağımsız Türkiye dediği için Mustafa Balbay 5 yıl cezaevinde yatmıştır. Türkiye tarihinde en büyük operasyon 17 Aralık'ta yaşanmıştır. Bu tarih bu hükümetin pisliklerini belgeleyen bir tarih olmuştur. TBMM 24 saat bu pislikler kapansın diye çalışma yapmaktadır. Tüm bu gayretler Başbakana dokunulmasın diyedir. Korku dağları sardı. Bu millet size ülkeyi adaletli yönetin diye oy verdi, ülkeyi soyun diye vermedi. 30 Mart seçimleri Türkiye ve partimiz için büyük önem taşıyor. CHP sandıkta tokat yemiştir ama yetim hakkını yememiştir. Bu hükümette utanma duygusu dahi kalmamıştır. Bizlere düşen bu süreçte ülkemizin bağımsızlığına ve onuruna sahip çıkmaktır.”
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 28.02.2014 22:56