“Millet patır patır ölüyor, eski hastaneyi hemen açın”

19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, Çorum’da koronavirüsün çok yayıldığını, her gün çok sayıda insanın bu nedenle hayatını kaybettiğini belirterek, “Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin dolduğu, Covid-19 hastalarının ilçelere gönderilmeye başlandığı resmen açıklandı. İlçelerde, benim programa aldırıp yapılmasını sağladığı hastaneler var, ama doktor ve sağlık personeli yeterli değil. O nedenle, ilçelere sevk çözüm değil” dedi.

Güncel 19.11.2020, 20:10
9217
“Millet patır patır ölüyor, eski hastaneyi hemen açın”

Çorum’un, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmadan önce devasa bir Devlet Hastanesi’ne sahip olduğunu, burasının neden tamamen devre dışı bırakıldığını bir türlü anlayamadığını vurgulayan Türkoğlu, “Bu binanın yapılışında, ben, mimar olarak şantiye şefliği yaptım. Eğer bu bina çürükse, Çorum’daki resmi binaların çoğu çürüktür. Milletin en fazla ihtiyaç duyduğu zamanda bu binanın boş bekletilmesi akıl işi değildir” ifadesini kullandı.

ÇORUM HABER’e telefonla görüşlerini ileten Adnan Türkoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete açılması konusunda farklı bir yaklaşım olmadığını görüyorum; iktidar partisinin vekilleri ve yöneticileri de benimle aynı görüşteler. Ama, binayı elden geçirip hemen devreye almak mümkünken, neden 2021 yılına bırakılıyor? Bakanlığa derdimizi anlatamıyor muyuz? Çorum bu kadar sahipsiz mi? Yazık değil mi bu Çorum’a, Çorumlu’ya?..”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:41
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@