Mikrokrediden yararlanan kadınlara kredileri dağıtıldı

Çorum Mikrokredi Şubesi’nin “mikrokredi dağıtım töreni” gerçekleştirildi.

Güncel 25.12.2014, 16:09 25.12.2014, 16:09
1118
Mikrokrediden yararlanan kadınlara kredileri dağıtıldı
Çorum Mikrokredi Şubesi’nin “mikrokredi dağıtım töreni” gerçekleştirildi.
Çorum’da 2008 yılından buyana çalışmalarını devam ettiren ve binlerce kadına verdiği mikrokredi ile üretim ve ticaret etme olanağı sağlayan Çorum Mikrokredi Şubesi’nin töreni Belediye Konferans Salonu’nda yapıldı. Kredi dağıtım törenine Vali Ahmet Kara ve eşi Mesude Kara, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Arslan, bazı daire müdürleri ve girişimci kadınlar katıldı.
Toplantıda Mikrokredi Çorum Şube Müdürü Dilek Günlü tarafından davetlilere “mikrokredi” ile ilgili bilgi verildi. Günlü, “Mikrokredi uygulaması dar gelirli kadınların ekonomik özgürlüğüne katkı sağlamak için ilk defa 2003 yılında Diyarbakır’da başlatıldı. Çorum’da ise 2008 yılından buyana mikrokredi programını devam ettiriyoruz” dedi.
Üyeler adına duygu ve düşüncelerini dile getiren Derya Taşdemir ise 2 yıldır mikrokredi kullandığını belirterek, "İlk kredim olan 750 lirayı 2012 yılında kullanmıştım. Un ve yağ gibi temel maddeleri aldıktan sonra sipariş üzerine mantı ve börek yapmaya başladım. Sermayen olan 750 lirayı iki katına çıkardım. Şuan kendime ait ev yemekleri yaptığım bir dükkânım var” dedi.
Vali Ahmet Kara da mikrokredi uygulamasından yararlananların hiçbir zaman sadaka yâda karşılıksız bir destek istemediğini kaydederek, “Çok az kredi ile başlayıp daha sonra işlerini büyüten ve iktisadi hayata atılan bir sistemin adıdır mikrokredi. İnsanlar küçük bir destek karşılığında kendi işlerini kurabilmekteler” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından kredi dağıtım törenine geçildi.
Aysel Altınörs ve Ferdane Özcan’a kredilerini Vali Ahmet Kara, Öznur Kolcu ve Ayşe Eftekin’e kredilerini Vali Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, Nejla Demirel’e kredisini Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal verdi.
Nuray Marım, Fethiye Arlı, Özlem Kabakçı, Emine Karakurt ve Döne Sümüş’e ise kredilerini diğer protokol üyeleri verdi.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@