MHP’den milli güvenlik tezkeresine destek

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, komşu ülkelerde yaşanan vahim gelişmeler, seri cinayetler, sınır ve haritalarla oynamalar ile etnik ve mezhep temelli çatışmaların terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürdüğünü belirterek, Irak ve Suriye’deki gerilimlerin bu ülkelerle sınırlı kalmadığını, Özellikle Türkiye’yi yakından ve yanıcı şekilde etkilediğini vurguladı.

Güncel 05.10.2018, 20:55 06.10.2018, 16:05
174
MHP’den milli güvenlik tezkeresine destek

Türkiye’nin, sınır ötesinden kaynaklanan terörist saldırıları, düşmanca komploları hem göğüslediğini, hem de siyasi ve diplomatik tedbirlerle iradesini teşekkül ettirdiğini anlatan Onan, Türkiye’nin güney kara sınırlarına mücavir alanlarda sahnelenen vahim senaryoların zamanında ve milli güç unsurlarının harekete geçirilmesiyle şimdilik kesildiğini ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik her türlü muhasım faaliyetleri, Irak ve Suriye’den ülkeye yönelen saldırıları bertaraf etmek, muhtemel kitlesel göçlere önlem geliştirmek hususlarında hükümete tam destek vereceğini söyleyen Ertuğrul Onan, bu maksatla TBMM gündemine gelen; hudut, şümul, miktar ve zamanı hükümetçe takdir ve tayin edilecek şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi hareket ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesiyle ilgili tezkereye evet oyu verileceğini ifade etti.

Onan, “Terör örgütleri ister Fırat’ın doğusunda, ister Fırat’ın batısında, isterse de ülke topraklarında olsun, hepsini birden imha etmek kaçınılmaz milli zarurettir.

Varlığımıza ve istiklalimize kast eden, kurşun atan, pusu kuran, bomba fırlatan, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne saldırı düzenleyen kim varsa kafaları koparılmalıdır.

Her yerde temizlik, hep temizlik, tam temizlik, sürekli temkin ve tedarikli iradeyle hareket etmek bekamız için şarttır, elzemdir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@