“Meydan nöbetlerini ibadet olarak görüyoruz”

Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu'nu ziyaret etti.

“Meydan nöbetlerini ibadet olarak görüyoruz”

Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu'nu ziyaret etti.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:28
“Meydan nöbetlerini ibadet olarak görüyoruz”

İnsanı Değerler Platformu’nu oluşturan STK'lar adına konuşan Ensar Vakfı Çorum Şube Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Aşgın; AK Parti Teşkilatı ve hükümetin yanında olduklarını ifade etti. Ötekileştirmeden ayrıştırmadan birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirten Aşgın, şu parti bu parti demeden ortak kaygının vatan olduğunun bilincinde olduklarını dile getirdi.
Namusluların en az namussuzlar kadar cesur olduğu bir yerde kazanılmayacak zafer olmayacağını dile getiren Aşgın, “Bu kalkışma sırasında ve sonrasında gördük ki bu ülkenin namusluları tankları durduracak, uçaklara kafa tutacak kadar cesurdurlar. Bu darbe girişimi bizlere namusluların cesaretini göstermiştir” dedi.
Meydan nöbetlerini ibadet olarak bildiklerini ve huşu içerisinde abdest alarak ibadetlerini eda edebilmek için meydanlarda toplandıklarını söyleyen Halil İbrahim Aşgın, yüksünmeden gocunmadan bu ibadete devam edeceklerini vurguladı.
AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu da konuşmasında yapılan darbe girişiminin bir partiye bir hükümete değil doğrudan milli iradeyi yok saymak için yapıldığını ifade etti. Çorum’da bulunan parti teşkilatları ile ilk günden itibaren beraber hareket ettiklerini belirten Aşgın, meselenin parti meselesi olmadığını vatana sahih çıkma meselesi olduğunu kaydetti.
Rumi Bekiroğlu, “Gerek STK'lar olsun gerekse halkımızın içinden olsun herkes bu çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diye ellerinden geleni yapmaktalar. Meydan nöbetlerine ikramlarıyla da destek olmaya çalışanlar bu ibadetin hayır hasenatından faydalanmaktalar. Bu çabalarından dolayı hassaten STK’larımıza, halkımıza ve teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.
Her akşam büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz meydan nöbetlerin de görüyoruz ki sükunet ve itidal ön plandadır. Bugüne kadar hiçbir asayiş olayının yaşanmamış olması da birilerine eylemin nasıl yapılacağına dair bir ders olmuştur.
Milli iradeye sahip çıkarken canlarını hiçe sayarak kendilerini canından başka hiçbir şey olmadan tankların, tüfeklerin, uçakların önüne atan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 25.07.2016 23:29