Mevlüt Çavuşoğlu: “Türkiye’yi zayıflatmak isteyenlere millet gereken dersi verecek”

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 yıl öncesinde unutulmuş durumda olan Çorum’u AKP kadrolarının unutmadığını ve yapılan çalışmalarla işsizlik oranının Avrupa standartlarının altına indirildiğini ve Çorum’a 11 yıl içerisinde 6 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade etti.

Güncel 06.03.2014, 22:29 06.03.2014, 22:30
722
Mevlüt Çavuşoğlu: “Türkiye’yi zayıflatmak isteyenlere millet gereken dersi verecek”
Çorum Şehir Hastanesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Çorum’a her geldiğinde daha gelişmiş bir Çorumla karşılaştığını belirten Bakan Çavuşoğlu, bu gelişmeyi Şehir Hastanesi ile taçlandırdıklarını vurguladı.

AKP Kadrolarının verdiği hizmeti engellemek isteyenlerin bulunduğunu ve yapılan oyunların farkında olduklarını belirten Çavuşoğlu, Türkiye’yi zayıflatmak için hazırlanan şantajlara, montajlara ve iftiralara rağmen yılmadan, boyun eğmeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Çavuşoğlu törende şunları dile getirdi "Türkiye'yi zayıflatmak isteyenlere milletimiz gereken dersi verecek. Millet, bu ülkede son sözü biz söyleriz diyecek. Bu ülkede egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyecek.

Adliye sarayları yapıyoruz, okullar yapıyoruz, hızlı trenler yapıyoruz, duble yollar yapıyoruz. Türkiye’nin her yerinde bu yatırımları görebilirsiniz. Büyük şehir hastanelerini Türkiye’nin her yerinde kurmaya başladık. Bu yatırımları sadece Türkiye sınırları içerisinde yapmıyoruz. Başbakanımızın liderliğinde nerede mazlum varsa sağlığa ihtiyaç duyan millet varsa biz oraya hastaneler yapıyoruz. Kırgizistan’da, Bişkek’te, Sudan’da yaptığımız hastaneyi görürsünüz ve ülkemizle gurur duyarsınız. Birçok yerde seyyar hastaneler kurduk. Güçlü Türkiye’nin ay yıldızlı bayrağı her yerde dalgalanıyor. Ay yıldızlı bayrağımız her yerde dalgalanıyor. Türk Hava Yolları'nın amblemi, TİKA amblemi, Türkiye’nin yurt dışındaki tüm kuruluşların hizmet bayrağını yurt dışında görebilirsiniz. İnsani yardım miktarımız 2.5 milyar doları aştı. Dünyada 4. sıradayız insani yardımlarda. Nerede bir soydaşımız, akrabamız varsa onun yanında güçlü Türkiye vardır. Bugün Türkiye’den vatandaşlarımız ve soydaşlarımız Türk pasaportunu taşımaktan büyük bir gurur duyuyor.

Bugün yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye ile gurur duyuyorlar. Yörük Türkmenleri Makedonya’da Türkiye Cumhuriyeti tarafından bulundu, yolları yapıldı, okulları yapıldı. Ahıska Türkleri, Ukrayna’da Kırım Türkleri yalnız değildir. Güçlü Türkiye atalarının izinin bulunduğu yere gitmiştir. Orhun abidelerinin yollarını yaptı. Tonyukuk abidelerinin imar ve restorasyonunu yapıyor. Gücümüzü milletimizden alıyoruz. Sizin desteklerimizle milletimizin duasıyla her bir köşesindeki mazlumların duasıyla hiç yorulmadan, durmadan milletimize olan sevgimiz bitmeden yolumuza devam edeceğiz. Kim çelme takmaya çalışırsa çalışsın, darbe vurmaya çalışırsa çalışsın asla boyun eğmeyeceğiz. Millet üzerinde vesayet tanımayacağız. Darbe girişimleri oldu. E-muhtıralar gibi. Hep milletimize güvendik. Şantajlara, montajlara, dublajlara boyun eğmeyeceğiz. 30 Mart tarihinde milletimiz son sözü biz söyleriz diyecektir” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@