“Meslek yüksekokulları ülkede büyük bir boşluğu dolduruyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, MYO’ların doğru konuşlandırıldığı zaman ülkenin gelişimine büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Güncel 12.10.2017, 23:40
665
“Meslek yüksekokulları ülkede büyük bir boşluğu dolduruyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, il merkezi ve ilçelerde yer alan meslek yüksekokul müdürleri ile gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Menderes Suiçmez, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Cengil, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık ve Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Erol katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerimizin “iş başı eğitimi” konsepti çerçevesinde mesleki bilgilerini arttırması, mesleğine dayalı pratik eğitim almaları yönünde staj yapmaları ve istihdam edilmeleri konuları görüşüldü.

Toplantıda, üniversite-sektör işbirliğine ve öğrencilerimizin mezun olmadan iş hayatına hazırlanmaları için teorik eğitimleri beraberinde yerinde eğitim almalarına da büyük önem verdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitenin en başından bu yana üzerinde yoğun çaba serf ettiği üniversite-sektör ve işbaşı eğitim konsepti konularındaki çalışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinden de yola çıkarak daha da hız verileceğini vurguladı.

Oluşturulması zor bir süreç olan üniversite-sektör işbirliği çerçevesinde sektörün ilgili pek çok firmasıyla işbirliği ve yakın diyalog içerisinde hareket ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Alkan, öğrencilerin teorik bilginin yanı sıra reel sektörle iç içe girerek pratik anlamda da kendilerini geliştirmeye büyük olanaklar sağlayan 3+1 formülü üzerinde çalışmaların yoğunlaştırılarak gerekeli somut adımların atılacağının altını çizdi.

Meslek Yüksekokullarının ülkede büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, göreve geldiği günden bu yana MYO’ların doğru konuşlandırıldığı zaman ülkenin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına ve üniversitenin bünyesinde barındırdığı 7 Meslek Yüksekokulu ile sürdürülebilir kalkınmada büyük önem arz eden nitelikli ara eleman yetiştirme konusunda başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inandığını belirterek gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı MYO Müdürlerine teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@