Meslek Lisesi’nde İş Sağlığı eğitimi

Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

Güncel 23.04.2018, 22:42
1170
Meslek Lisesi’nde İş Sağlığı eğitimi

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı temin etmek, olası iş kazalarını ve meslek hastalıklarını minimize edebilmek, karşı karşıya bulunulan mesleki riskler ve bu risklere karşı alınması gerekli tedbirleri öğretmek ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak amacı ile okulun yaz döneminde işletmelerde beceri eğitimine başlayacak olan 10. Sınıf öğrencilerin “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen eğitimde öğrencileri iş sağlığı için uyulması gereken kurallar, güvenli çalışma ortamları, yaşanmış ve yaşanması muhtemel iş kazaları, verimli çalışma koşulları ve ilkyardım konularında ayrıntılı bilgiler verildi. İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi, okul öğretmenleri ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almış mezun öğrenciler Dilara Başaran’ın katkılarıyla gerçekleştirildi.

İş kazalarının büyük bir kısmının önlenebilir insan hataları nedeniyle ortaya çıktığı üzerinde durulan eğitimde bu kazaların en asgari seviyeye çekilebilmesi için alınması gerekli tedbirler ve muhtemel bir iş kazası sonrası yapılacak ilk yardım yöntemleri detaylı bir şekilde anlatıldı.

(Emre URAL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:02
Güneş 07:31
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@