Meslek liselilere SBMYO tanıtıldı

Hitit Üniversitesi tarafından “Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Liselerle Buluşuyor” adlı bir tanıtım etkinliği düzenlendi.

Güncel 23.04.2018, 23:14
468
Meslek liselilere SBMYO tanıtıldı

Etkinlik kapsamında Hasanpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Emin Güner Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun genel tanıtımı yapıldı.

Liseli öğrencilere, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Güngör Karakaş ve Öğr. Gör. Mustafa Ceylan ile bölüm başkanları ve öğretim elemanları eşliğinde okulun bölümleri gezdirilerek bilgiler verildi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu tercih etmeleri hâlinde önümüzdeki yıl geçilmesi plânlanan 3+1 sisteminin avantajları üzerinde duran öğretim elemanları, öğrencilerin sorularını da yanıtladılar.

Tanıtım etkinliği hakkında konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Işık, “Çorum’da okuyan lise öğrencilerinin üniversitemizi yakından tanıma imkânı bulduğu bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, geleceğe yönelik daha kararlı adımlar atabilecek ve tercihlerini bu doğrultuda plânlı bir biçimde yönetebilecektir. Bu noktada her iki lise yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Zekeriya Işık ayrıca “Lise - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Buluşmaları” sayesinde Üniversite’de uygulanacak olan 3+1 İşyeri Uygulamaları Eğitim Modeli hakkında lise öğrencileri ile öğretmenlerine doğrudan bilgi verme fırsatı bulduklarını sözlerine ekledi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@