“Mesleğin geleceği için kurumsallaşma şart”

Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda (SMMMO) TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen’in katılımıyla “Mesleğimizde Kurumsallaşma ve Müşteri Odaklı Hizmet Sunumu” semineri gerçekleştirildi.

Güncel 27.11.2018, 23:00
599
“Mesleğin geleceği için kurumsallaşma şart”

Çorum SMMMO Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen’in konuşmacı olduğu seminere Ankara, Bursa, Sakarya, Ordu, Rize, Artvin, Amasya oda başkanlarının yanı sıra Çorum’dan da çok sayıda mali müşavir ve serbest muhasebeci katıldı.

Çorum SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Doğan’ın açış konuşmasının ardından Ordu SMMMO Başkanı Bahadır Baş, Ankara SMMMO Başkanı Ali Şahin ve Bursa SMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez birer konuşma yaptılar. Oda başkanları, yaptıkları konuşmalarda arabuluculukta ve konkortado komiserlerinde meslek mensuplarına yer verilmesine ilişkin TÜRMOB’un gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Yapılan konuşmaların ardından sunumunu yapan TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen “Mesleğimizde Kurumsallaşma ve Müşteri Odaklı Hizmet Sunumu” konulu seminer verdi.

Yükselen konuşmasında, “Meslek adına her türlü gayreti tüm koşullarda en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Haksız rekabetin önlenmesinde çok önemli bir proje olarak nitelendirdiğimiz E-Birlik Projemiz bizim için çok önemlidir. Bu karar fiyatla rekabet etmek, ücretle rekabet etmek yerine hizmet kalitesiyle temelli bir iş yapmayı ve bununla rekabet etmeyi bize sağlayacak olan bir karar” dedi.

TÜRMOB’a kayıtlı yaklaşık 150 bine yakın üyenin ve 20 bin civarında stajyerin olduğuna işarete eden Prof. Dr. Cemal Yükselen, “8 yeminli mali müşavirler odası ve 77 serbest muhasebeci mali müşavirler odası ile birlikte biz bir çatı örgütü olarak faaliyet gösteriyoruz. Sayımız her sene de giderek artıyor” diye konuştu.

Vergi mükellefi sayısının artmasının önemine de değinen TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen sözlerini şöyle noktaladı:

“Ekonomi ne kadar büyürse, işletme sayısı ne kadar artarsa bizim için de bunlar yeni olanaklardır, yeni fırsatlardır. Dolayısıyla asıl önemli olan ekonominin reel anlamda büyümesi. Şu anki tablo çok iç açıcı değil. Yayınlanan istatistiklerde de açılan işletme sayısındaki azalışla beraber kapanan işletme sayısındaki artışın sözü ediliyor. Bizim için önemli olan bu pastanın büyümesi. Biz de sadece muhasebe değil, yeni iş alanlarıyla, müşterimize daha fazla değer sunmak üzere hazırlık yapıp bunu hayata geçirdikçe daha iyi fırsatlar yakalayacağımıza inanıyoruz. Çünkü biz aslında yarı kamusal bir iş yapıyoruz.” (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@